Skocz do zawartości

dławienie silnika


Gość hs45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moja corsą silnik 1,4 8v + gaz
Auto (objawy na gazie) po odpuszczaniu pedału przyśpieszenia strasznie się dławi im wyższy bieg tym mniej jest to odczuwalne najgorzej na pierwszym i drugim, na biegu jałowym momentami obroty spadają poniżej 1000, co jakiś czas świeci się check. Co do benzyny nie da się na niej jechać auto nie reaguje na pedał przyspieszenia.
Ostantio wymieniłem cały rozrząd z pompą wody, kable wn, świece, sondę, sprawdzałem przepustnice wygląda na czysta
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? bo powoli zaczyna mnie do irytować a pomysły się wyczerpują ..

Na zdjęciu w kółeczku zaznaczyłem miejsce w którym powinna wychodzić jakaś rurka tylko
dokąd i jaka ? Dodam że zasysane jest tam powietrze i jak zatykam palcem silnik lepiej pracuje

post-55163-0-30174100-1488790654_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód z podciśnienia wymieniony jest poprawa obroty nie spadają ale dalej nim szarpie/dławi i na benzynie bez zmian :( jakieś sugestie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś to co pisałem o czyszczeniu króćcy?

 

Co to za instalacja LPG?

Czyszczony był krokowiec w monowtrysku?

wszystkie wężyki masz wpięte prawidłowo?


 

 

obroty spadają poniżej 1000, co jakiś czas świeci się check

 

No i podstawowe pytanie czy sprawdziłeś dla czego świeci się konrolka ?

Odczytaj kod błędu to ci ułatwi naprawę.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michas8802

z własnego doświadczenia : miałem taką corsę z tym silnikiem w gazie. instalacja zapewne pierwszej generacji więc po odpaleniu przełączasz na gaz. po jakimś czasie zaczyna wtrysk się zasyfiać i pompka która nie pracuje cały czas też zaczyna niedomagać podejrzewam też że masz rezerwe lub blisko. polataj z 1000 na benzynie i zobaczysz zmianę. warto co jakiś czas pojezdzic na benzynie np na krótkich trasach nie właczac lpg i trzymać chociaż z pół baku benzyny

Edytowane przez michas8802

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem tylko przepustnice króćców nie ruszałem ale na pewno to zrobię!
instalacja drugiej generacji
węże wydaje mi się że sa prawidłowo powpinane
błędu niestety nie mam jak odczytać :(

michas8802 być może masz racje ale nie mam jak tego sprawdzić bo po przełączeniu na benzynę auto nie reaguje na przyspieszenie a w baku mam 1/4 zbiornika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

I metoda gaz-hamulec.Sa filmiki jak to robić.

Działaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytać błędy jakie generuje sterownik silnika.

Ja bym najpierw przyjrzał się dlaczego autko nie chce pracować na pb - bez kodów błędów jakoś ciężko coś doradzić.

Masz 1/4 baku paliwa ale ile ono jest warte jak dawno nalane?

Ja przynajmniej 1 w miesiącu robię traskę na samym PB - żeby wyczyścić układ paliwowy i nalać świeżego paliwa.

Niski poziom paliwa w baku wiąże się z przegrzewaniem pompy i pojawianiem się wody w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności