Skocz do zawartości

Podświetlenie klimatyzacji oraz podgrzewania tylnej szyby na desce rozdzielczej


Gość Pietrov_88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pietrov_88

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Astry G i mam pytanie na temat oświetlenia deski rozdzielczej w tym modelu.

Czy przyciski klimatyzacji oraz ogrzewania tylnej szyby są w Astrze G podświetlane?

Zerknijcie na dołączoną fot.... Jeżeli podświetlenie występuję to czy mam rozebrać całą deskę aby wymienić żarówki, czy rozbiera sie poszczególne elementy?

Dajcie proszę znać... Dopiero uczę sie budowy tego modelu i nie chcę czegoś połamać : SMILE :

W ogóle to jakie żarówki montowane są w desce rozdzielczej?

 

Z góry dziękuję za info.

post-53463-0-34388200-1488841424_thumb.jpg

Edytowane przez Pietrov_88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę poszukać w internecie.

 

Tutaj masz temat http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=72&t=1920

 

Czasem trzeba się posiłkować pracami na innych forach.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pietrov_88

Trzeba trochę poszukać w internecie.

 

Tutaj masz temat http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=72&t=1920

 

Czasem trzeba się posiłkować pracami na innych forach.

 

Adam 1954 nie zrozumiałeś mojego problemu. U mnie wszystkie te przyciski (klimatyzacji/ ogrzewania tylnej szyby) działają prawidłowo tylko nie są podświetlane gdy w samochodzie włączę światła (zobacz na zdjęcie z pierwszego posta).

 

Jak mam w tych przyciskach wymienić żarówki? Trzeba zdemontować całą deskę, aby sie do nich dostac?

Pomoże ktoś może kto zmieniał u siebie żarówki w kokpicie na inny kolor m.in na desce rozdzielczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumial cie dobrze

zagladales do linka ktory podal ??

tam sa foty jak to rozebrano i opis jak to zrobic

ciezko przeczytac ??

ja to wlasnie zrobilem

i widze co i jak

zarowki (diody) masz do wymiany i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pietrov_88

zrozumial cie dobrze

zagladales do linka ktory podal ??

tam sa foty jak to rozebrano i opis jak to zrobic

ciezko przeczytac ??

ja to wlasnie zrobilem

i widze co i jak

zarowki (diody) masz do wymiany i tyle

 

Oglądałem ale myślałem że tam siedzi jakaś żarówka wkręcana która oświetla część deski jak w tym filmiku a nie diody

.

Jeżeli to są diody do wymiany to raczej nie poradzę sobie z tym sam :-(

zrozumial cie dobrze

zagladales do linka ktory podal ??

tam sa foty jak to rozebrano i opis jak to zrobic

ciezko przeczytac ??

ja to wlasnie zrobilem

i widze co i jak

zarowki (diody) masz do wymiany i tyle

Gawlak a te diody ktore widac w tym linku nie odpowiadają za podświetlenie przycisku ALE po jego wciśnięciu(użyciu)?

Mi chodzi o podświetlenie ich na konsoli przy włączeniu świateł samochodu.... Jak wcisnę przycisk od klimy lub ogrzewania tylnej szyby to się podświetlają ale jeżeli ich nie użyje to w nocy w ogóle ich nie widze na desce rozdzielczej.

Edytowane przez Pietrov_88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać w takim razie na kogoś z AG który to sprawdzi.

Moze być że tak będzie iż dopiero po naciśnięciu przycisku masz podświetlone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pietrov - żeby wszystko mieć podświetlenie to musisz trochę włożyć własnej pracy i inwencji.

Z fotek podanych do linku wynika że za podświetlenie całego panelu odpowiadają 2 żarówki.

Więc żeby mieć cokolwiek więcej to musisz coś pokombinować.

Te diody załączają się w momencie wciśnięcia przycisku i świadczą o działaniu/załączeniu układu.

Jeszcze tylko taka uwaga - gdybyś coś dorabiał - to zastosuj inną barwę światła (odcień) bo inaczej twoje wysiłki nie będą miały sensu, a druga sprawa podświetlenie zastosuj na zewnątrz przycisku bo podświetlenie działa stale a klimę, szybkę grzaną czy obieg powietrza - załączasz okresowo, więc nie będziesz wiedział co masz załączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pietrov_88

Rafal, czyli mam rozumieć że każda Astra G ma tak oświetlaną deskę rozdzielczą efektem czego jest to że tych dwóch przycisków w nocy nie widać bo nie dociera do nich światło z tych 2 żarówek?


Dodam tylko, że po wciśnięciu przycisków te diody świecą ale jak zaznaczyłeś w nocy nie wiem co jest załączone bo nie są podświetlone jak resztę przycisków deski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pietrov_88

Hmmm.... wiec wychodzi chyba na to że nie ma tam podświetlania.... Pierwszy przycisk od obiegu powietrza masz podświetlony kolego jak ja?

Zastanawiam sie jeszcze czy nei jechac z tym do serwisu jakiegoś Opla aby mi to faktycznie potwierdzili bo po ciemku dziwnie sie jeździ szczególnie w lato jak używa sie klimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności