Skocz do zawartości

brak ogrzewania + dziwne zjawisko


Gość Greg69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dotyczy Astra G 1,7 isuzu 75 KM

Awaria zaatakowała mnie w trakcie jazdy. Było poniżej zera gdy dość nagle podczas jazdy zdechło ogrzewanie w kabinie i zaczęło coś walić w okolicach nagrzewnicy( odgłos jakby coś uderzało klapką od nawiewu). W tym dniu zrobiłem około 1000 km i do domu miałem jeszcze jakieś 70 km. Po sprawdzeniu płynu dotarłem do domu czyli przejechałem te 70 km obserwując bacznie wskaźnik temperatury który powędrował troszkę do góry ale nieznacznie.Po dojeździe okazało się że ubytek płynu wynosił około 1,5 litra. Uzupełniłem pojeździłem (15 km) i co ? płynu nie ubyło, ogrzewania kabiny brak, płyn w zbiorniczku zimny, dywaniki w środku suche wycieku nie widać.

Pierwsza myśl zakorkowana nagrzewnica i brak małego obiegu.Porady YouTube zlałem płyn nie był jakiś tragiczny oprócz fazy początkowej i woda + ocet i oczyszczanie nagrzewnicy w kamienia po kilku kilometrach jazdy leci coś leciutko ciepłego myślę doby objaw :rolleyes: więc zlanie i druga tura octowej kąpieli z nowej zalewy i ku mojemu zdziwieniu znów zimne powietrze w kabinie i zbiorniczek wyrównawczy zimny.

kolejnym krokiem było sprawdzenie termostatu ( działa poprawnie) ;/ następnie odłączenie węży od nagrzewnicy i połączenie ich za pomocą rurki (sprawdziłem też drożność nagrzewnicy i jest ok ). Po uruchomieniu silnika (10 min) węże zimne :x

Cóż może być przyczyną :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zawór jest (rok 2001)lecz pisałem iż wyeliminowała cały zespół nagrzewnicy łącząc węże doprowadzające bezpośrednio ze sobą za pomocą kawałka rurki i dalej jest źle. Podejrzewam pompę wodną lecz czy to możliwe żeby uszkodziła się w ten sposób aby w ogóle nie dawała ciśnienia? Czy ona może jest na klinie czy mogło się coś tam zerwać?

Czy możliwe żebym przyjechał prawie 100 km z uszkodzoną Pompa i żeby samochód się nie grzał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pompy wodne z plastikowymi wirnikami i one lubią gubić wirniki.

Wirniki są osadzane na wcisk na ośce.Nie ma klinów.

Termostat sprawdziłeś czy nie puszcza od początku pracy silnika?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację termostat mam w porządku sprawdzałem zamyka i otwiera się poprawnie. W najbliższej wolnej chwili spróbuję wymontować tą pompę i ewentualnie wymienić jeśli będzie uszkodzona Jeszcze raz dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za firma.

pompa najprawdopodobniej jest orginalnym elementem od nowości silnika gdyż widniała na niej jeszcze niemiecka Glapa chociaż producentem jest Isuzu czyli Japończyk

Poniżej dla zainteresowanych wstawiam fotki nowej pompy aby można było porównać jak powinna wyglądać. Pompa jest produkcji hiszpańskiej i kosztowała 100 zł

post-36979-0-80162800-1489560382_thumb.jpg

post-36979-0-04332900-1489560413_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności