Skocz do zawartości

Zgasł podczas jazdy i nie odpalił


Gość Kazikk666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazikk666

Witam jestem nowy więc proszę o normalna poradę nie jakieś głupie żarty, sprawa wygląda tak: wracając do domu autem wchodząc w zakręt chciałem dodać gazu a tu niespodzianka gaz w ogóle nie zareagował, zachował się tak jak podczas hamowania silnikiem obroty delikatnie spadały po czym spadly na ok 700obr przejechał tak jeszcze E 30 metrów zapaliła się kontrolka check engine i automatycznie zgasł silnik od tamtej pory nie chce zapalić kręci ładnie ale silnik nic zupełnie nie lapie. Tak jakby iskry nie było choć raczej jest bo czasem zalapie jak by miał zakręcić ale coś jakby mu brakowało. Przed tym zdarzeniem ok 5 min temu zapalił bez problemu co to mogłaby być za przyczyna???

Czy może być to np czujnik położenia wału że przestał działać lub sonda lambda? A może silniczek krokowy do końca wysiadł i przez to nie łapie? Bo silniczek mi wariował już na obrotach był raz czyszczony ale od kilku dni znów zaczął falować sporadycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik, weź się ogarnij a nie jakieś żarty piszesz.

 

klekota nie ogarniam, nigdy nie miałem i mieć nie będę.

 

To jest właśnie niepotrzebny post, bo danych brak.

 

"Zgasł inie pali" - no niemożliwe : SMILE :

 

No i E30 jeszcze : SMILE :

To chyba nie BMW?

Albo pomyliłeś forumy??

 

"-wchodząc w zakręt chciałem dodać gazu-" hmmmm, w bmw w zakręcie gazu nie brakuje :)

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zapaliła się kontrolka check engine i automatycznie zgasł silnik od tamtej pory nie chce zapalić

 

 

Jeżeli masz instrukcję obsługi to powinieneś w niej doczytać co zrobić gdy pokaże się ta kontrolka.

Wszędzie pisze aby odczytać błędy.

Odczytaj więc a opis masz http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, przecież napisał, że nie kce gupich żartów :[

No i tak odpisałem, google kłamie ;)

'

 

A może to jest CNG?

Przecież wiesz tylko tyle, że to VB, nic więcej?

Chyba, że coś przeoczyłem?

 

Założę się o czteropak że już nawet tu nie zajrzy, nie mówiąć o odpisaniu.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazikk666

Mówiłem xxxx że nie potrzebuję głupich żartów masz pisać coś głupiego to nie pisz wcale. Prąd do zapłonu na listwie dochodzi świece są również sprawne poza tym zmieniałem je w tamtym miesiącu. Silnik kręci ale nie rusza nawet chmurki nie puści. Liczyłem na normalną odpowiedz na poziomie wykształcenia średniego- zawodowego nie na poziomie podstawówki za taką odpowiedź dziękuję. Danych takich jak kod błędu nie posiadam ponieważ była sobota 18 godzina gdzie żaden warsztat nie pracuje o tej porze więc nie mam możliwości powiedzenia czegoś więcej, pompka paliwa sprawna dochodzi paliwo, możliwe że to lambda czujnik wałka rozrządu wału korbowego lub krokowca? A może ECU już swoje przejechało? Liczę na normalną odpowiedz tym razem. Myślę że koledze sprostowałem temat.

Edytowane przez Kazikk666
Wulgaryzmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja przedszkolak się dowiedziałem i ci w poście nr 3 podałem.Jak się obejść z odczytaniem błędów bez mechanika.

Ale tobie oczy z nerwów zaślepiła ta k...

Regulamin kolego nie pozwala używać na tym forum wulgaryzmów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazikk666

No widzisz a ja przedszkolak się dowiedziałem i ci w poście nr 3 podałem.Jak się obejść z odczytaniem błędów bez mechanika.

Ale tobie oczy z nerwów zaślepiła ta k...

Regulamin kolego nie pozwala używać na tym forum wulgaryzmów.

Nie mówiłem o Tobie tylko o ja37. Dzięki za odpowiedź. Sorry za wulgaryzm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, witamy.

Xxxx jaki masz w końcu motor????????

 

Jak taki wirażka jesteś, to spadaj do stodoły i se radź sam.

 

Ode mnie na pewno nie otrzymasz pomocy.

Xxxx

Edytowane przez kicaj
Wulgaryzmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę uspokoić nerwy.

Jest faktem że nie używamy wulgaryzmu.

Kazik najlepiej jest swoje autko przedstawić w nagłówku pod awatarem - wtedy nie trzeba się domyślać pisząc kolejny post.


A tak na marginesie - rozrząd sprawdzałeś?

Jak kręci silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności