Skocz do zawartości

Vectra C - szarpie, przerywa


Gość FusioN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam specyficzny problem z moja viki. Otoz pod koniec ubieglego lata gdy temperatura przekraczala 20 stopni moja vectra zaczęła szarpac podczas przyspieszania, gaz mogl byc w podloge, zaszarpala 3 razy i dopiero jechala. Gdy bylo zimniej, np w nocy problem ustepowal. Potem przejezdzilem cala jesien, zime bez tych dolegliwosci az temat powrocil. Przy calej procedurze pali sie kontrolka od kontroli trakcji, autem ciezko jechac, a znow gdy jest wilgotno lub np zimniej [noc) jest normalnie. Dziś, to już całkiem tragedia była. Np jadąc na 5, gaz w podłodze, auto ledwo co jedzie, redukcja na 4, zero reakcji.. dopiero na redukcje na bieg trzeci i gaz w podłogę zaczęła przyśpieszać. Bledy z opcoma: 83843-05, U2105-71. Auto Vectra C 2.2 DTI 2003r. Z gory dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dodałem wszystkie błędy. Po wykasowaniu zostają tylko te od czujnika jakości powietrza. Dodam, że np gdy auto szarpie i gaz jest do podłogi i nie jedzie, to gdy nacisnę sprzęgło jest wszystko okej, więc chyba to coś od tego esp/abs..

post-55231-0-99628100-1489503212_thumb.jpg

post-55231-0-61439600-1489503216_thumb.jpg

post-55231-0-92238000-1489503218_thumb.jpg

post-55231-0-97524200-1489503220_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie 83843 a B3843

 

http://astra-3.pl/ecn_search.php

 

 

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/


0120

0220

 

przepustnica ,przewody i czujnik w pedale gazu.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik w pedale gazu gdzie jest zlokalizowany? trzeba wymieniać cały pedał?

 

@edit

 

Szukałem też tego czujnika położenia przepustnicy, jednak nie wiem gdzie on się znajduje. Załączam foto. Jedyne co znalazłem to jakiś czujnik od boscha, ale z numeracji wychodzi, iż jest to czujnik ciśnienia doładowania.

 

 

post-55231-0-49122300-1489518962_thumb.jpg

Edytowane przez FusioN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/vectra-c-2-2-dti-czujnik-przepustnicy-424s06a08001-i5817973548.html

 

 

 

Pedał gazu np.https://www.autodoc.pl/hella/7616309


Ale ty raczej zainteresuj się tym błędem 1620


Według danych to jest od przepływki. Od przepływki wtyczka odpięta i mierzysz napięcie na włączonym zapłonie Pin 4 we wtyczce -masa Ma być 4.8-5,2 V

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dziś na komputerze, problemy nie ustępują

Błędy:

U2105 - Elekroniczny moduł sterujący pracą silnika
- nieważne dane
-nieciągłe
C0800 - Napięcie w systemie - niskie napięcie
P0120 - Obwód pozycji pedału przyśpieszenia, zgodność między scieżką 1 a scieżką 2 - nie ciągły
P0220 - Obwód pozycji pedału przyśpieszenia, zgodność między scieżką 1 a scieżką 2 - nie ciągły
P1105 - Sygnał z czujnika ciśnienia MAP za niski
P1481 - Przekaźnik 1 wentylatora - przerwa w obwodzie
0500FC0 - nieznany kod usterki
18117F0 - nieznany kod usterki
05007F0 - nieznany kod usterki
U2108 - Komunikacja ze sterownikiem TC/ABS - ciągły
P1620 - 2 obwód referencyjny 5v, niskie napięcie - nieciągły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

A jak tam napięcie ładowania i akumulator? Czy podczas tego problemu gdy pojawi się kontrolka od trakcji i jak zgasisz i zapalisz auto to ona znika aż do pojawienia się szarpania? Jak masz opcom to sprawdź co z czujnikiem na pedale sprzęgła. brak mocy - zdławienie silnika pojawia się też gdy wciśniesz lekko pedał sprzęgła (tak żeby nie doszło do ślizgania się sprzęgła) lub hamulca z jednoczesnym trzymaniem pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności