Skocz do zawartości

Astra G 1.7DTI gaśnie, traci moc i dymi na szaro.


Gość Fifok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam znów problem z autkiem i jak zwykle pierwsze co pytam się was. Uchroniliście mnie już parę razy przed oskubaniem, za co serdecznie dziękuje.

 

Do sedna, jakiś miesiąc temu jadę sobie 90km/h prosta drogą i nagle bach, coś w Astrze huknęło, chyba zgasła nie reaguje, zapaliła kontrolki. Ja luz, awaryjne i toczę się na bok, próbuje odpalić parę razy za 4-5 zapaliła i od tamtej pory nic.

 

Myślałem że trochę wody się dostało do paliwa i ot cała afera. Jedynie coś ostro dudniło jakby rura się urwała i o coś biła(silnik jakby dzwonił), ale te dziwne dźwięki same znikały i zdarzały się sporadycznie na wybranych obrotach. Olałem (tłumik?) i jeździłem do wczoraj...

 

Wczoraj taka sama sytuacja, jadę spokojnie ok 50-60km/h teren zabudowany, bęc zdechła. Kręcę i widzę w lusterku ostro dymi na szaro. Parę prób i zapaliła, o to jednak nie przelewki trzeba działać.

 

Dziś pojechałem do pracy, szary dym to chyba turbina wiec nie przekraczałem 2000 obr./min wszystko gra. Daje w palnik pow 2k w okolicy 2.5/3k Check engine spadek mocy lekkie szarpniecie dymeczek, po chwili puszcza i jedzie normalnie. Gaszę silnik, po ponownym zapaleniu kontrolka znika. Zmieniam biegi w okolicy 1.5k/1.7k, na piątym biegu trzymam poniżej 2k. Przejechałem tak ok 200km autostrada max 85km/h śmiga bez problemów.

 

Dodam historię napraw:

 

- Grudzień 2015 Wymiana tulei dyszy wtryskiwaczy wraz z oringami. Miałem czarną maź w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego. Teoretycznie pomogło... zaszkodziło później gdzie indziej.

 

- Luty 2016 Brak mocy, check engine, czyszczenie EGR. Pomogło.

 

- Marzec 2016 Stan oleju silnikowego podnosi się, partacz mechanik z grudnia prawdopodobnie nie wymienił podkładek pod wtryskami... trochę z tym jeździłem turbina mogła ucierpieć. Oddałem do nowego mechanika wymienił podkładki. Pomogło.

 

Na chwilę obecną stan oleju w normie, brak smoły w zbiorniczku płynu chłodniczego. Co jeszcze sprawdzić?

 

Oddać do mechanika czy pojeździć trochę poniżej 2k obrotów i sprawdzać stan oleju? Co to może być? Żebym znów od tych #$**#@$ "mechaników" nie usłyszał czegoś w stylu wymień silnik, albo uszczelka pod głowica za 2k zrobię na jutro... Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy za ciebie bledy odczytac ??

znowu olewasz to co auto probuje ci przekazac

tak wlasnie robi to za pomoca kontrolki check engine

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i objawy podobne

ale nie z taka lista bledow kolego Johny777

 

Fifok na forum masz liste kodow z opisem co znacza

wyszukiwarka tez dziala

z tego co widze to wiekszosc bledow juz opisano i co z nimi robic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość ruskitoster

mam to samo co ty, tak to chodzi:

 

 

raz chodzi elegancko a raz tak..

Edytowane przez ruskitoster

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cris91

Kolego jaki motor bo jakiś taki za głośny na 1.7 :P Chyba 2.0 :) Znajomy miał podobne objawy w 2.0 DTi, winny był czujnik położenia wału. W 1.7 DTi wątpię by winny był ten czujnik. U mnie objawiało się to świrowaniem obrotomierza i gaśnięciem auta. Ja bym poszedł w stronę EGR'u.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ruskitoster

to jest 1.7, tak jak pisalem wczesniej raz chodzi ladnie cicho a nieraz tak...

Edytowane przez ruskitoster

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności