Skocz do zawartości

Astra F - kod blędu 24


Gość szyna532

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szyna532

Witam wszystkich.

 

Chcialbym zaciagnąć waszej porady co mam dalej zrobić.

Problem tkwi w tym że od pewnego czasu jednostka sterująca zaczęła mi wywalać błąd 24.Z tego co wiem to błąd VSS ( impulsatora - czujnik drogi przebytej ) tak wiec wymieniłem raz licznik i dalej to samo , wymieniłem licznik kolejny raz na inny również i także to samo sie dzieje, ciagle wywala po chwilli jazdy błąd 24 , silnik generalnie dobrze pracuje na biegu jałowym też pracuje równo,czasem ma delikatne jakies zawahania obrotów,ale generalnie pracuje równo. Predkościomierz pokazuje predkość i nabija kilometry, a błąd i tak i tak jest. Podmieniałem w miedzy czasie krokowca i czujnik przepustnicy.Na TIDzie po wciśnieciu i przytrzymaniu 2 guzików do 53 km pokazuje predkość chwilową pojazdu a powyżej +53 km.Po odłączeniu klemy z aku błędy sie kasują ale po chwili jazdy wraca spowrotem błąd 24 i tylko ten.

 

Proszę o jakieś porady i pomoc w tym temacie , gdyż powoli opadam z sił i tracę cierpliwość...;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem, nie znam się, ale - 24 Czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód

Impulsator, o ile się nie mylę to chodzi o czujnik a nie licznik (albo wiązkę).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyna532

Tak ale z tego co mi wiadomo to czujnik znajduje sie w liczniku,A szczerze wątpie w to aby 3 licnik z kolei miał uwalony czujnik predkosci pojazdu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale z tego co mi wiadomo to czujnik znajduje sie w liczniku,A szczerze wątpie w to aby 3 licnik z kolei miał uwalony czujnik predkosci pojazdu...

No nie.

Czujnik masz przy kole albo przy skrzyni (zależy od modelu Aśki).

W liczniku masz moduł i silniczek który odczytuje impulsy wysłane z czujnika i wskazuje prędkość oraz liczy kilometry (chyba że autko ma mechaniczny układ z linką szybkościomierza).

Tak więc możesz następne liczniki wymieniać a problem zostanie.

Nie musi być sam czujnik uszkodzony ale jego okablowanie (wiązka od czujnika do licznika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyna532

A to przepraszam za błąd, astra ma siilnik c14nz , a gdzie takowego czujnika moge szukać w astrze bo nawet nie mam pojecia gdzie on moze być. Od góry jak otwieram maske to tylko jest linka licznika wychodząca ze skrzyni..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził jaki jest układ - mechaniczny - na linkę, czy elektryczny z kablami.

Tu po WIN-ie można sprawdzić co jest i gdzie zamontowane.http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/7/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest linka i impulsator jest w liczniku.

Jeśli zmieniane liczniki były i nic nie pomogło, to czas zająć się kablologią.

TID pokazuje prędkość - impulsator działa.

Kłopot jest dalej.

Radio?

Nic nie kombinowałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyna532

radio mialem zmieniane ale to juz 2 lata temu na inne, i z tego co pamietam to cos bylo grzebane przy kabelkach przy radiu i przy wyswietlaczu zeby podczas wlaczenia radia wyswietlalo date, powniewaz nowe radio ma juz wyswietlacz . A z tego co pamietam to kilkakrotnie bylem zmuszony demontowac i montowac radio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności