Skocz do zawartości

Astra F - kod blędu 24


Gość szyna532

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szyna532

Z tego co mowil to immo jest wylaczone w sterowniku a petla musialabyc rozlaczona zeby nie bral odczytu z pestki kluczyka.

Ale czy nic sie nie stanie nw np ze sterownikiem jak polacze te wtyczki bezposrednio ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość szyna532

A to dziwne bo po wylaczeniu immo i odpietej wtyczce, jezdzilem dlugi czas i bledu nie wywalalo...


Czy istnieje jakas mozliwosc zeby wystapily jakies nieprawidlowosci, od czasu wylaczenia immo w sterowniku, na ten temat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne dziwne rzeczy są z elektroniką.

Ja na przykład sygnał prędkości z impulsatora w skrzyni dałem bezpośrednio do licznika, z pominięciem sterownika i pętli.

Błędy silnika dało sie odczytać, ale zaprogramować kluczyk już nie.

I musiałem w obwód pętli właczyć sygnał VSS, ale przez to teraz nie działa mi ELM, tylko opcom sie łączy ze sterownikiem.

Też dziwne, nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyna532

ehh ta elekrtonika...

Sprobuje może jutro dać bezpośredno sygnał ze sterownika do TIDa,

Nw czy to poskutkuje..

 

Może zacznie działać, może nie...w najgorszym wypadku bd ,musiał podjechać do elektronika z asterixem...tam gdzie wyłączali mi immo...

Tylko dziwne jest to że po wyłączeniu immo jakiś czas wszsytko bylo okej , żadnych błędów, pewnego dnia zaczęło wywalać baledy ale to po długim okresie od tego zabiegu...

Edytowane przez szyna532

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyna532

Tylko nie wiem dokladnie jakie tam idą kable czy też o tej samej kolorystyce co od kompa do TIDa?, nie pamietam, możliwe ze tak ale na tą chwile nie wiem, Mogloby to poskutkować , ten mostek na gnieżdzie od wtyku petli ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyna532

no okej,db to jutro po pracy sprobuje zrobić kolejny krok w tym kierunku, może problem ustanie i nie będzie wywalało błedu...okarze sie ,jeśli do czegoś dojde lub nie, dam znać. Pozdrawiam .


No witam.

Dziś zmostkowałem te dwa przewody we wtyczce do pętli immo , zrobiłem trase mniej wiecej taką, przy ktorej już błąd wyskakiwał i nic nie wyskoczyło,

Mam nadzieje że nie bedzie juz nic wyskakiwało...ale zobaczymy co bedzie po jakimś czasie.Jak narazie to dziekuje za porady .

Jak bedzei sie cos dzuialo to dam znac .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie dzisiaj zaświecił mi się kod 24 tylko mi dodatkowo gaśnie na wolnych obrotach. Tylko w internecie jak i po mechanikach są rozbieżności nie wiem co mam wymienić czy deskę czy czujnik przy skrzyni ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności