Skocz do zawartości

Opel Astra G - gaśnie


Gość Gagusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gagusiek

Witam. Po jutrze wybieram sie do mechanika ale opisze tutaj swój problem byc może ktoś coś doradzi. A mianowicie w mojej Astrze G mam taki problem, podczas jazdy raz na jakis czas przy zmianie biegów w momencie gdy wcisne sprzęgło to momentalnie obroty spadaja do 0 i auto gaśnie. Nie dzieje sie to za każdym razem tylko raz na jakiś czas np w trasie 20 km potrafi raz tylko zgasnac. Gasnie jak jade na benzynie i na gazie też. Miał ktoś kiedyś taki problem? Prosił bym o jakieś wskazówki lub porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę może drażniące ale je zadam.

Ile zniżki da ci mechanik gdy mu powiesz co ma zrobić?

 

Mechanik jeżeli jest pożądny to powinien mieć programy diagnostyczne i odpowiednie serwisówki aby móc zdiagnozować oraz być zalogowany na osobnych forach mechaników którzy po swojej linii sobie pomagają.

 

To forum z kolei jest forum dla ludzi którzy sami próbują naprawić swoje auta.

 

Więc pytanie :my mamy komuś kto żyje z naprawiania samochodów mówić co ma robić a on jeszcze skasuje za to?

Wybacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gagusiek

Z mechanikami jak wiadomo są dobrzy ale sa i też tacy co wymienią połowę auta ale akurat nie to co jest zepsute . Bardziej mnie chodziło o to że może ktoś miał taki problem i np to jakaś pierdolka co mozna samemu zrobić . Mechanikiem z zawodu nie jestem ale pewne rzeczy w aucie umie zrobic .Być może ktoś mógł miec taki problem i poprostu zadałem pytanie aby ukierunkował ktoś sprawdź to to albo tamto i bym sprawdzał . Bo taka usterka mi sie zdarzylanie pierwszy raz a ktos może już przerabiał to.

 

. Jak by mi sie udało samemu coś zdziałać to nie pojade i nie dam mu zarobić jemu :) . Dlatego tutaj napisałem licząc ze ktoś doradzi i uchroni mnie od wizyty u mechanika . Mechanik to ostatecznosc

Edytowane przez Gagusiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że w astrach było kilka silników.

Pochwal się wiec kodem silnika.

 

Gaśnie silnik to może będą jakieś błędy zapisane,więc warto odczytać.Jak się to robi na forum opisane np. gaz-hamulec.

Jeżeli nie to komputer diagnostyczny i przy okazji sprawdzić parametry czujników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gagusiek

Niestety metoda gaz-hamulec u mnie nie dziala.

Co do silnika to mój jest : Z14XE poj 1.4 90KM Benzyna + Gaz . Rocznik 2001

Edytowane przez Gagusiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki LPG ? 2 gen?

 

Ja sprawdziłbym cały dolot czy nie ma gdzieś nieszczelności.

Filtr powietrza i świece jako podstawa myślę że masz wymienione?

Przepustnica i EGR wyczyszczony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gagusiek

Swiece wymienione tydzien temu i przepustnica wyczyszczona . Filt powietrza nie wymianialem teraz (rok temu) i EGR nie ruszalem.

 

LPG to sekwencja firmy STAG założony w 2015 r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź EGR czy się nie przycina podczas przejscia ze średniego obciążenia w dół i czy nie zostaje w pozycji otwartej.

I przez to możesz mieć gaśnieście auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności