Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kontrolka autko z kluczem

1.7 55kW 16V Y17DT opel combo silnik diesel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gumich

gumich
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaGRUDZIĄDZ
  • Model:Opel Combo
  • Inna marka:chevrolet
  • Silnik:1.7DTI
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 23 marzec 2017 - 11:23

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post nie znalazłem nigdzie opisu mojego problemu :-(  albo źle szukałem wiec z góry przepraszam.

Mam problem w momencie włączania zapłonu pojawiają się kontrolki chek oraz autko z kluczem chek gaśnie autko z kluczem gasnie po odpaleniu dodam iż pojazd to combo c 1.7 dti . Wymrygałem sobie ze to błąd p1120 za niskie za wysokie napięcie pedał gazu. kupiłem nowy pedał a kontrolka dalej wyswietla ten błąd zauważyłem że jak auto odpalę zgaszę i odpalę ponownie to wchodzi tryb awari pedał gazu nie raguje obroty trzymają 1600 obr. i pali kontrolka auto z kluczem . Po zgaszeniu auta i odpaleniu za 10 min lub odpięcie wtyku od pedału pomaga i mogę odpalić auto i gaz reaguje a kontrolka gaśnie. czysciłem wtyki od sterowania silnika nie pomogło. Czy ktoś może trafił na taki przypadek? POMOCY

• 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   mk5

mk5

Marek

• Forumowicz
  • 3074 postów
  • Lokalizacjawoj.lubelskie
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1.9 TDI
  • Nadwozie:hatchback

Napisano 23 marzec 2017 - 11:29

Problem wystepuje na ciepłym silniku? Może sterownik silnika pada?

• 0

#3 OFFLINE   gumich

gumich
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaGRUDZIĄDZ

Napisano 23 marzec 2017 - 11:59

Problem wystepuje na ciepłym silniku? Może sterownik silnika pada?

czy ciepły czy zimny tak jest też tak stawiam na sterownik a bede jeźdił aż padnie

rok temu miałem wymianiane sprzęgło magiel  miałem rozpięty sterownik silnika i ostatnio czyszcząc kostki od sterownika zauważyłem ze jeden pin był wygięty podczas spinania kostek wyprostowałem go spiołem kostki i jest to samo takie uroki pseudo mechaników wczesniej nie zwracałem na tę kontrolkę uwagi dopiero jak padła mi przepływka w zeszłym miesiącu i był muł z auta zainteresowało mnie to i kody usterek. Teraz mnie irytuje ta kontrolka w trakcie jazdy nie pali się więc nie jest źle

• 0

#4 ONLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 7750 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 23 marzec 2017 - 18:48

Teraz mnie irytuje ta kontrolka w trakcie jazdy nie pali się więc nie jest źle

Teraz cię irytuje kontrolka,ale gdy nie zdiagnozujesz konkretnie auta to za chwilę może cię zirytować to że gdy będziesz najbardziej potrzebował auto to ono powie tak : pa pa .Nie jedziemy nigdzie.I pomyśl co zawaliłeś do tej pory. 

• 0

#5 OFFLINE   gumich

gumich
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaGRUDZIĄDZ

Napisano 19 maj 2017 - 09:47

Auto jeździ normalnie odpala nie gasnie na ciepłym silniku nie kopci itd jest mułowate no i cały czas kontrolkapo zapłonie błąd p1120dodał jeszcze jak wpadnę na autostradę to przy obrotach predkosci 130-140 wskakuje kontrolka na deskę i nie gasnie auto jedzie jak jechało kiedyś taki objaw miałem z przepływką ale kontrolka gasła jak obroty spadły. Czy to sterownik pompy się może kończyć?

• 0