Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problem z pracą silnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   michalwww

michalwww
  • Forumowicz
  • 106 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:z17dth
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 02 kwiecień 2017 - 18:33

Wymieniłem wszystkie, Koszt 1350zl, za sztukę po oddaniu starego, Zamawiał mi to mechanik co mi to robił,  Trzy lata temu wymieniałem

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#12 OFFLINE   podgorski

podgorski
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Silnik:1.7 cdti dth

Napisano 03 kwiecień 2017 - 08:17

Śliczne dzięki za odpowiedź, za pewnie to samo mnie czeka, 10 wizyta, opcja wymiany wchodzi przez mojego nowego mechanika wraz z zamawianiem. Dobrze że minęło 3 lato od Twojej wymiany, ceny trochę się zmieniły. Dzięki jeszcze raz za podpowiedź, dla innych użytkowników tego forum, życzę Wesołych Świąt. A ja czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#13 OFFLINE   podgorski

podgorski
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 13 kwiecień 2017 - 10:53

Witam, po krótkiej przerwie cd  informacji o moim samochodzie. Miałeś rację Michale , 3 wtryski padnięte niby po regeneracji. Trzeba wymienić, żeby mieć spokój  4. Pomiar ciśnienia w normie. Czekam teraz na wymianę i zobaczymy co się zmieni w pracy silnika.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#14 OFFLINE   podgorski

podgorski
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 22 kwiecień 2017 - 12:31

Witam wszystkich zainteresowanych w tym temacie. Obiecałem, że zakończę ten temat jeśli dojdę do końca tej naprawy. Nasuwają mi się pewne spostrzeżenia w tym temacie:

1. nigdy nie próbuj regenerować wtryski denso, nie ma żadnej firmy która to dobrze zrobi ( patrz wcześniejsze posty), 

2. nie wierz że firma serwis bosch (Dakro) naprawi Tobie wtryski wspaniałymi maszynami,

3. posłuchaj pracy silnika zanim pojedziesz do Twojego mechanika, który może Cię zrobić w jajeczko, słyszysz rechot tzn siedzi wtrysk ( michała filmik)

4. kup nie regenerowane wtryski, nie oszczędzaj, jeśli Cię stać kup nowe i to wszystkie

5.ciesz się że masz już sprawne auto, 2 miesiące naprawy- serwis 1.5 miesiąca i nie zrobione.

6. a najlepiej aby Twoje auto działało cały czas bez jakiejkolwiek naprawy - niestety ten typ pojazdu ma ciekawe problemy

Żegnam, myślę że te rady pomogą Tobie w naprawie auta.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#15 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9359 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano 22 kwiecień 2017 - 15:30

Ale nie rozumiem do kogo masz żal - chyba decydując się na zakup autka z silnikiem diesla brałeś pod uwagę że ewentualna awaria układu zasilania wymaga sporej kaski, a jeżeli mechowi zasugerowałeś że chcesz tanio naprawić - to masz efekty.

Nowoczesne diesle to nie te sprzed 30 lat które można u kowala naprawić.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#16 OFFLINE   podgorski

podgorski
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:07

Witaj, widzisz nie mam do nikogo żalu, uważam tak jak Ty, że współczesne diesle są kosztowne w naprawach, ale jeżeli pod logiem firmy znanej stara się wykonać naprawę i niestety nie potrafi jej się wykonać prawidłowo. Jest to dla mnie nauczka na przyszłość aby do końca nie wierzyć takim mechom. Pozdrawiam

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#17 OFFLINE   witek21

witek21
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 18 maj 2017 - 14:21

Czyli problem głośnej pracy nierozwiązany? U mnie chodzi podobnie ale ja mam benzyniaka.... naczytałem się jak ludzie grube tysiaki wydają na naprawy które nie dają efektu i tylko dochodzi do absurdu wymiany dobrego na nowe.... pogodziłem się że chodzi jak diesel i chyba tak pozostanie bo nie mam pewnego mechanika który by wziął odpowiedzialność ze swoje działania....który wymienia części a efektu nie widać....

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#18 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9295 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Silnik:Z16XE

Napisano 18 maj 2017 - 14:26

Załóż temat w benzynie.

Jaka to benzyna?

Napisz w jakim stopniu jesteś uzależniony od mechaników.

Co umiesz zrobić sam przy silniku.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież