Skocz do zawartości

Zmiana felg z 13 na 15


Gość Morzine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Zakupiłem sobie felgi 15 i pytanie mam do was czy był to mądry wybór . Gdy byłem u gościa co mi nakładał felgi powiedział że może się zwiększyć spalanie samochodu oraz go obciążać ponieważ za duże felgi jak na taki samochód , czy jest to prawda ? . Felgi posiadają 15R , 6,5j . Aktualnie nie są założone , bo czekam na pierścienie centrujące.

Chciałbym uzyskać precyzyjną odpowiedź , jeśli okażę się żę zwiększa się spalanie auta , to czy jest to odczuwalne oraz jakie (mogą być wady lub będą w 100%) jeśli je założę.

 

Samochód

Opel Corsa C 1.0 12v (Hatchback)

Fabryczne koła ; 155/80 13r. 5J

Rok ; 2004

Benzyna.

60KM

Przebieg (jeśli ma znaczenie) - 134tyś

 

Z góry dziękuję za pomoc !! @

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni - jeżeli oponiarz dobierze opony do modelu to niewiele się zmieni - ale kwestia doboru samych opon już są ograniczone, wyglądać będzie ładnie ale jak będzie jeździło?

Myślę że na pewno będzie twardo.


Tu masz jak dobrać opony do autka, pomocne są też nalepki z rozmiarami opon naklejone we wrędze drzwi (dane z ciśnieniem powietrza w kołach) - bywają ze zaznaczonym alternatywnym ogumieniem.

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/osobowe/r=1/155-80-r13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 13' dawali do CC?

Kupujesz pierścienie, więc jesteś zdecydowany.

Próbujesz się upewnić.

Cóż, poczujesz się jak w Maluchu.Ciśniesz i czekasz i czekasz i czekasz i czekasz i czekasz.........ooooprzyspieszyłem o 20km/h! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najsłabszych silnikach corsy c montowali felgi 13" z oponami 155/80. Standardem były też 14" z oponami 175/45 oraz 15" z oponami 185/55. Wadą tych ostatnich jest cena opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika to bym się dobrze zastanowił.. może jeszcze 14" to bym sie skusil, ale 15 to chyba za dużo.. ale skoro chcesz.

Albo 175/70R13 albo 185/60R15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Danielcorsac

Ja tam po zakupie Ori z opla corsy c 15 et49 z opona 195/50r15 nie odczułem dużej różnicy w komforcie ... Nie odczułem też większego spalania "1.3cdti" jedynie to kapciora nie próbuje przypalać żeby przegubów nie urwało :D a tak but w podłogę zakrętów się nie boi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie pod względem średnicy zewnętrznej na nowej feldze będą opony 185/55 R15. Czy się zmieszczą na szerokość, bo są szersze ok. 30mm to już inna sprawa. Szerokość opony 185 jest minimalną do felgi 6,5".

https://elmot24.pl/kalkulator-opon-felg/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności