Skocz do zawartości

interwał wymiany rozrządu w silniku 1.4t 120KM


Gość Bedżamin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bedżamin

Ta skrzynia ma jakiś przelew czy po zlaniu wszystkiego trzeba wlać odmierzoną ilość oleju? Magnes w skrzyni trzeba przy tym wyczyścić czy nie ma takiej potrzeby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz w końcu zacząć czytać forum?

WSZYSTKIE pytania, jakie do tej pory zadałeś mają sporo odpowiedzi i w większości obszernych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Szukałem dosyć dużo ale co do skrzyni to widziałem posty nt skrzyni 6 biegowej a nie 5 jaka jest u mnie. Co do rozrządu nie znalazłem żadnego postu który by mówił kiedy należy zmienić rozrząd. Skoro są jakieś tematy o tej skrzyni 5 biegowej do tego 120konnego silnika, który by opisywały sposób wymiany oleju w tej skrzyni to byłbym wdzięczny o link.

Edytowane przez Bedżamin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wynik w wyszukiwarce po zapytaniu frazą "wymiana rozrządu 1,4 turbo" http://forum.opel24.com/topic/65393-wymiana-rozrzadu-i-oleju-ecotec-14-turbo/?hl=%2Bwymiana+%2Brozrz%B1du+%2B1%2C4+%2Bturbo

Fraza "wymiana oleju w skrzyni biegów 5" http://forum.opel24.com/topic/73775-wymiana-oleju-w-skrzyni-biegow/?hl=%2Bwymiana+%2Boleju+%2Bskrzyni+%2Bbieg%F3w

Dalej mam wyręczać? Ogarnij się. Chcesz naprawiać auto a nie umiesz sobie poradzić ze znalezieniem tematu na forum albo choć w google?

Albo palisz głupa albo słabo szukałeś. Te 2 linki wykopałem w ok. 2 minuty wliczając w to przeklejanie do tegoż posta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Ok to ze skrzynią to nie znalazłem po prostu. Co do tego rozrządu to ten temat widziałem, autor postu nie napisał że jest pewny że się go wymienia jak zaczyna dzwonić tylko ze mu się tak wydaje... więc wolałem się dopytać żeby potem przez kilka dni się nie bawić przy silniku. Tym bardziej że ople słyną ze zrywających się przedwcześnie rozrządów a tutaj mamy pojedynczy łańcuszek na dwa wałki. Dziękuję za podrzucenie linków

Edytowane przez Bedżamin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Widzę po prostu jakie głowice na remonty przyjeżdżają, obstawiam że to rozrządy strzelają ew że te samochody mają problemy z czymś innym co powoduje spotkanie tłoków z zaworami. Co prawda są to głowice z tych trochę starszych opli ale jednak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.mam Zafire c z silnikiem a14net.ma obecnie na latane 220 tys km,rozrząd fabryka.olej zmieniany co 15 tyś km,rozrządu nie słychać,jedynie zaczyna się pocić pokrywa rozrządu i w niedługim czasie będę musiał uszczelnić silnik i dokładnie zweryfikuje stan rozrządu przy okazji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności