Skocz do zawartości

Mechanizm różnicowy Corsa C easytronic


Gość Sajmonsg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Niestety mam w corsie 1,2 z 2003 roku z easytronic uszkodzony mechanizm różnicowy. Wiem, że w większości przypadków się wymienia skrzynie i po temacie, ale tu z easytronic nie wiem czy potem nie pogubi sterownik jakichś ustawień i wogóle. I teraz pytanie: czy da się wymienić sam mechanizm różnicowy i czy da się to zrobić nie rozbierając skrzyni tylko wyjmując półosie i odkręcając tę nakrętkę z ząbkami co dociska łożysko stożkowe? Mechanik mówił, że w jakiejś skrzyni opla tak robił, ale to jakieś starsze auto było a tutaj nie ma pewności. Sam mechanizm różnicowy jest na allegro za 50 zł więc jeśli skrzynia by miała te same numery może by się to naprawiło w rozsądnej cenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem mechanizmy różnicowe na allegro do kilku typów skrzyń ale niestety u mnie przez te oprzyrządowanie easytronica nie widać nr i nie wiem jak go sprawdzić. W katalogach też dokładnie tego nie opisują, i teraz pytanie skąd mam wiedzieć jaki mam typ skrzyni? Czy po podłączeniu kompa będzie to gdzieś podane? Dzwoniłem do gościa który tym handluje na allegro i powiedział mi że kiedyś już próbował dobrać coś komuś do easytronica i się nie dalo, że skrzynia z easytronic ma inny rodzaj mechanizmu. A nie jest to tak, że to zwykła skrzynia manualna ze sterowaniem elektronicznym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super strona, nie wiedziałem że takie coś jest ale za dużo nie pomogło. Mechanizmy na allegro od skrzyni F13 wyglądają bardzo różnie, ważny jeszcze jest kod po F13, np. W418, W19,C374 czy może jeszcze inne. Mój vin

WOLOXCF6844090202

Jak ktoś coś wymyśli to proszę o info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i jak dla mnie podaje tylko nr F13 a ważny jest ciąg dalszy. Ale jak przejrzałem wszystkie skrzynie na allegro to wychodzi na to że w tej wersji silnika z easytronic skrzynie miały oznaczenia F13C394. Ktoś mnie w tym upewni?

Takie cyferki są w tym ecat ale w takiej formie

AXLE FINAL DRIVE 3.94

Edytowane przez Sajmonsg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj z twojej skrzyni jakie masz przełożenie i typ skrzyni.Nr wiesz gdzie są?

Beny a to 3.94 to nie jest przełożenie skrzyni?

Pewnie że najlepiej jest odczytać to co pisze na skrzyni.

Sajmonsg

Tu masz jak znaleźć oznaczenie skrzyń biegów. - https://www.skrzynie.com.pl/skrzynie-biegow-opel-typ-f13.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tylko może być C3,94 lub W 3,94.

Zaraz rozbiorę co ma dokładnie

 

 

Jest 3,94 a resztę musi z natury z czytać.Może to trochę pomoże:

 

 

F13/F13 MTA/F17+/F17+ MTA, wersja 1

Numer skrzyni biegów znajduje się na przegrodzie łożyskowej.

1. Zakład produkcyjny (A = Aspern, B = Bochum) 2. Dzień roku 3. końcowa cyfra roku 4. zmiana robocza; 1 = zmiana pierwsza, 2 = zmiana druga 5. Typ skrzyni biegów (F13/F17+) 6. Typ skrzyni biegów /F13+ M = F13+ (zmodyfikowana skrzynia biegów F13 od roku modelowego 2007) Z = F13+ MTA (zmodyfikowana skrzynia biegów F13-MTA ze zmienionym przełożeniem 3. biegu, tylko rok modelowy 2007) P = F13+ 7. Kod skrzyni biegów W = Wide Ratio (szeroki rozstaw kół zębatych) C = Close Ratio (wąski rozstaw kół zębatych) E = Przełożenie oszczędzające paliwo 8. przełożenie przekładni głównej Edytowane przez BENY72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności