Skocz do zawartości

Antara bez 4x4? 2010 rok


Gość matpl

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Do samego końca produkcji były oferowane wersje 4x4 oraz FWD.

https://www.otomoto.pl/osobowe/opel/antara/?search%5Bfilter_float_year%3Afrom%5D=2011&search%5Bfilter_enum_transmission%5D%5B0%5D=front-wheel&search%5Bcountry%5D=

Nawet w 2015 roku https://www.otomoto.pl/oferta/opel-antara-ID6yR0pJ.html#63b5288e75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość lukas55555

Jak działa napęd 4x4 czyli co trzeba zrobić by się uruchomił ? Jak sprawdzić czy działa ? sam przycisk i działa ? słyszałem że trzeba nacisnąć gaz ? może jakaś podpowiedz ? może porady z tym związane


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel bialek

 

Jak działa napęd 4x4 czyli co trzeba zrobić by się uruchomił ? Jak sprawdzić czy działa ? sam przycisk i działa ? słyszałem że trzeba nacisnąć gaz ? może jakaś podpowiedz ? może porady z tym związane

 

Jest jakiś przycisk do 4x4?(ja nie mam, może w nowszych wersjach był, ale nie wydaje mi się) To jest Haldex 4 generacji, włącza się gdy przednie koła stracą przyczepność. Jak sprawdzić? najlepiej na śliskim ( błoto,lód,śnieg)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Antarą aby sprawdzić napędy wjechałem na piaszczystą górkę, nie musi być wysoka. Zatrzymaj się na wzniesieniu, wrzuć jedynkę i z impetem rusz po górkę jakieś 2m i stop. Zobaczysz po śladach czy koła tylne zabuksowały na piachu. Jak tak to napędy w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas55555

Jest przycisk z symbolem auta zjeżdżającego na tz. górki ( świeci się na zielono ) czy to oznacza że uruchomiłem napęd 4x4, czy tak jak piszecie sam się uruchamia jak jest konieczność ? Antara z 2007r.

Edytowane przez lukas55555

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przycisk z symbolem auta zjeżdżającego na tz. górki ( świeci się na zielono ) czy to oznacza że uruchomiłem napęd 4x4, czy tak jak piszecie sam się uruchamia jak jest konieczność ? Antara z 2007r.

 

Napęd 4x4 w Antarze uruchamia się elektronicznie za pomocą sprzęgła tzw Haldex w przypadku wykrycia przez czujniki poślizgu przednich kół. Nie ma żadnego osobnego przycisku do włączenia lub wyłączenia napędów. Przycisk, o którym piszesz z symbolem auta zjeżdżającego z górki służy tylko do pomocy zjazdu pojazdem ze stromych górek. Polega to na tym, że jak włączysz go, to auto podczas zjazdu z górki pomoże tobie wyhamować przez cały czas jazdy. Samoczynnie załączy hamulce i w ten sposób ty skupiasz się na utrzymaniu kierunku zjazdu. Ten system działa tylko przy zjeździe z górek, nie działa w innym przypadku. Polecam tobie spróbować jak to działa. Spróbuj zjechać ze stromego wzniesienia z włączonym tym systemem (kontrola autka świeci na zielono) a następnie zjedź bez włączonego systemu. Zauważysz od razu różnicę w prowadzeniu auta z górki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności