Skocz do zawartości

Opel Vivaro 1.9 CDTi 2005r - olej z przewodu przy skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1.kolega ma manuala wiec mu nie pomoga

2.tak sie sklada ze ja pracuje z automatami ;) tyle ze w pomorskim

o tym, warsztacie pierwsze slysze ;)

w PL jest tylko kilka naprawde dobrych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak, przepraszam - zmylił mnie Twój ostatni post ;-)

Co do tych RS, przyznam, że w moim odczuciu znają się na rzeczy, bo co chwila mają klientów, a to jakieś Gallardo, a to A8 i faktycznie radzą sobie bardzo dobrze. Być może są lepsi od nich i nie byłoby to dla mnie zdziwieniem :-)

Dobra, koniec OFF-Top'u.

 

Wracając do tematu, ja to bym zaczął od spuszczenia całego oleju ze skrzyni, odmierzenia 2,7 litra i wlania tej właśnie ilości z powrotem do skrzyni. Obowiązkowo umyć skrzynię z oleju takim zmywaczem w puszcze pod ciśnieniem do tarcz hamulcowych firmy TEXTAR albo BOLL - polecam jedno i drugie, i obserwować co się będzie działo :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odwiedziłem dziś serwis. W dziale serwisowym usłyszałem oraz otrzymałem wydruki jaki olej i ile.
Wychodzi na to że 2,7 L ale na obrazku jest zaznaczona ta ilość do korka przelewowego. Do tego usłyszałem że na koncu tego weżyka musi być odpowietrznik jednnostronny a bez niego bedzie właśnie wyrzucać olej właśnie w taki sposób. Zamówiłem dopowietrznik zobaczymy co z tego bedzie. Spotkałem też na drodze gościa z takim samym autem i on ma ten korek, Jest on cały czarny i wyglada jak by to było zaślepione. Dopiero jak sie go wyciągnie z przewodu widać że jest to pewenego rodzaju odpowietrznik.

 

Zamontowałem odpowietrznik który zamówilem z serwisie Renault z zaworkiem jednnostronnym. Usupełniłme olej w skrzyni. Niestety podczas jazdy na autostradzie znów wywala olej przez odpowietrznik, Tera jedynym wyjściem jest spościć olej i zalać 2,7 litra. chociaż w serwisie powiedziął że do przelewu powinno sie lać..

Edytowane przez b3tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość b3tomek

Panowie jest tak żę zamontowałem już przewód 1m długi z zaworem na koncu i dalej olej przy dużch predkościach wywala :( jestem w szoku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość b3tomek

do przelania zatankowane. Tak jak na schemacie z serwisu. Na grafice jest że olej ma sie przelać. Teraz jak znajdę czas to idzie olej do spuszczenia i zobacze jak wleje 2,7 litra co bedzie sie działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac linka do tej instrukcji? niesadze ze dotyczy skrzyni pk/pf, renault ma swoj swiat i swoje zabawki, wymyslili specjalna miarke ktora wsadzasz przez korek wlewowy

nadmierna ilosc oleju nie jest az tak grozna jak przelanie w silniku ale nic dobrego nie wniesie.

instrukcja servisowa mowi jasno ze skrzynie pk,pf i pa zalewane sa 2.7 litra i to optymalna ilosc

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwie Renault w miescie Stalowa Wola, podkarpacie. wydrukowali mi kilka kartek odnośnie mojego modelu i na jednej z nich jest napisane że oleju w skrzyni jest 2,7 litra i do tego dołączona grafika na której widać że do przelania lać olej. A Ty możesz podać jakaś instrukjcje inną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności