Skocz do zawartości

Kontrolka oleju przy odpalaniu, klekotanie silnika


Gość Monika Ski

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, w takim wypadku można być pewnym przebiegu.

Adam, my roztrząsamy temat silnikowy, którego anomalia występują od kilku tygodni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Monika Ski

nie oglądałam i nie bede oglądać bo nie znam sie na motoryzacji i nie uważam aby taki program mnie czegoś nauczył. Dlatego pisze tutaj z prośba o pomoc a nie o złośliwe komentarze. Poza tym gdyby to był samochód który powinien iść do kasacji zamiast do sprzedaży to jakikolwiek problem miałabym zapewne wczesniej a nie po 9 latach użytkowania

Edytowane przez Monika Ski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie uważasz, że stan wału korbowego jest istotny? Jak będzie porysowany, to nowe panewki wytrze w trymiga. Te 155.000 jest na liczniku, a ile ma naprawdę?

 

Sam podważyłeś prawdziwość przebiegu.


 

 

Adam, my roztrząsamy temat silnikowy, którego anomalia występują od kilku tygodni...

 

Czy sprawy silnikowe nie mogą być oszukane jak wypadkowe?


 

 

nie oglądałam i nie bede oglądać bo nie znam sie na motoryzacji i nie uważam aby taki program mnie czegoś nauczył. Dlatego pisze tutaj z prośba o pomoc a nie o złośliwe komentarze

 

To nie był złośliwy komentarz a tylko na podstawie TVN Turbo przypadki które na skórze(bardzo podobne) kilku moich kolegów.

Jeden miał właśnie oszukany przebieg. a drugi miał bity samochód kupiony jako nowy! Totalnie nowy.

Bicie wyszło gdy jego szwagier (blacharz) widział jego brykę którą się Zbyszek chciał mu pochwalić że wreszcie kupił ganc nówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dajcie spokój - pasuje koleżance pomóc.

 

Monika - myślę że jednak pierwsza rada Arka jest dobra, zmierzyć ciśnienie oleju i sprawdzić rozrząd, pompę oleju i wał.

Tak czy siak autko chcesz doprowadzić do stanu używalności a nie nieruchomości.

Tylko myślę że warto by było poszukać jakiegoś zaufanego dobrego mechanika a nie naciągacza bo każe ci nowy silnik wstawić a nie zobaczy co z tym jest nie tak.

Popytaj wśród znajomych - może kogoś polecą lub poszukaj w polecanych warsztatach z twojej okolicy - http://forum.opel24.com/forum/136-warsztaty-samochodowe/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ale ja nie próbuję się nawet spierać.

Ja tylko potwierdzam fakty.

A fakty są na dzień dzisiejszy takie że nawet fabryczne salony oszukuj na potęgę.

Ale fakt nie musiałem pyska otwierać aby ludzi nie denerwować

Przepraszam więc panią Monikę że ją uraziłem lekturą która jest wielokrotnie pouczającą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, podważyłem przebieg ZANIM wypłynęła informacja, że auto jeździ u koleżanki od nowości. Dobrze wszyscy wiemy, że prawie wszystkie auta zza granicy nagle młodnieją przy wjeździe do nas i jakimś cudem liczniki kręcą się w tył. Odpowiadając na zadane pytanie o oszustwa - owszem, oszukują, ale w 99,99% wypadków to oszustwa blacharsko - lakiernicze w przypadku nowych samochodów, czyli zatajanie szkód transportowych. Nie spotkałem nigdy przypadku, by coś było oszwabione w związku z silnikiem. Nigdy.

Mamy potwierdzone 155kkm. Nie zmienia to jednak w żaden sposób faktu, że wał będzie wymagał obróbki, jeśli jest porysowany - a spokojnie może być. Celem mojej wypowiedzi może nie było sensu stricte podważanie przebiegu, ile kwestie stanu wału, a użyłem niefortunnego skrótu myślowego z domieszką powątpiewania w stan faktyczny związany z przebiegiem.

Tyle mojego. Nie czas toczyć bojów czy łapać się za słówka, bo jak widać koleżanka faktycznie niezbyt obeznana - wszak w pierwszym poście zabrakło informacji podstawowej - na temat silnika...

Poprzestańmy na tym, że silnik z pewnością wymaga dalszej, głębszej diagnostyki mechanicznej. Teraz wróżenie z fusów by się zaczęło, a lepiej według mnie poczekać na werdykt mechanika po przeprowadzonej diagnostyce silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika Ski

Kurcze silnik podałam w tagach, myślałam ze to wystarczy :)

Ok umowilam sie z mechanikiem, którego diagnoza jest bardzo zbliżona do Pana Arkosa. Mówił ze to może byc łańcuszek ale dokładnie bedzie mógł stwierdzić dopiero jak rozbierze silnik.

Nigdy nie miałam żadnego problemu i żadnej powaznej naprawy w tym aucie wiec mam wielka nadzieje ze to nie jest początek końca :)

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy (w zasadzie ja jako mechanik) trochę złe nawyki. Jak pada pytanie, to chcę mieć na talerzu: auto, rocznik, silnik... Mając do przeczytania kilkadziesiąt postów, po prostu nie zwracam uwagi na jakieś tagi, bo WIELOKROTNIE piszący pytał w sprawie innego auta, niż ma w profilu, czy choćby pomylił oznaczenia.

No ale nieważne, w sumie wypada mi przeprosić za gapiostwo. ;)

 

Zanim porozbiera cokolwiek, niech zmierzy ciśnienie oleju. To zajmuje niespełna 5 minut, a wiele powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika Ski

Rozumiem. Szczerze to nawet uważam ta astra psuje sie ze złośliwości, bo chcialam ja wymienić na nowsza. I Jeśli już tu jestem to zapytam czy poleca Pan Astre J z silnikiem 1.4 turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności