Skocz do zawartości

Astra Szarpanie na obrotach bledy...


Gość Asterka2003

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asterka2003

Witam panowie

Mam problem ze swoja ze swoja Astra silniczek 1.6 otoz wyskakuje mi 2 bledy p0150 i p230

P0150 ze mam problem z obiegiem wody w silniku

i P0230 ze mam problem z obiegiem paliwa

Wymienilem dzisiaj swiece,wszystkie filtry, olej,listwa zaplonowa jest nowa, pompa paliwa, i nadal ten sam problem uklad chlodzenia zlalem i wlalem na nowo(narazie wody), co moze byc przyczyna tych 2 bledow autko nie ma wogole mocy dlawi sie, wiecej niz 130km/h nie pojade bo szarpie strasznie, objawy sa na kazdym biegu i zdarza sie to tylko podczas jazdy prosze o pomoc bo stracilem glowe :( Wyskakuje rowniez samochodzik z kluczykiem a potem przeskakuje na silniczek :/ Gdy podpinam komputer wkolko mam 2 te same bledy..

astrajpg_aanqeex.jpg

Edytowane przez Asterka2003

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P0150 ze mam problem z obiegiem wody w silniku

:blink:

A ja całe życie w niewiedzy - myślałem, że ten błąd dotyczy wadliwego działania pierwszej sondy lambda...

 

 

 

P0230 ze mam problem z obiegiem paliwa

Nie masz błędu z obiegiem paliwa, tylko najprawdopodobniej z przekaźnikiem lub obwodem zasilania pompy paliwowej. Ten błąd wystąpi, gdy napięcie na pompie lub na wtryskach będzie zbyt niskie.

Masz w komorze silnika małą skrzyneczkę z przekaźnikami, w której są m.in. dwa fioletowe. Jeden to pompa paliwa, drugi to + po zapłonie (m.in ten na wtryski). Jak któryś będzie wyjarany to może tak się dziać. Przekaźnik do pompy paliwa rozpoznasz po podstawce, w której będą 2 grube przewody: jeden czerwony a drugi czerwony z niebieskim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kolega pokręcił.

0150 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? 2

0230 Przekaźnik pompy paliwa

Co tam odnośnie wody znalazłeś?

Co za komputer podpinasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asterka2003

Podpinalem waga panowie i mialem -0230 primary fuel pump circuit manufulaction i 0150 water circuit manufulaction ;/ Dodam ze autko nie pokazuje temperatury wogole w autku na zegarach jak i na wyswietlaczu, Lece pod maske

Edytowane przez Asterka2003

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, Vaga to se do fałgeja podłącz albo do... szuflady schowaj.

Masz problem z lambdą i przekaźnikami najprawdopodobniej. Spotkałem też przypadek w Astrze G, gdzie przewody do pompy paliwa były lekko przetarte na izolacji i pompa dostawała 9V zamiast 12, bo smyrały po karoserii i lekko zwierały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asterka2003

to sa moje przekazniki ktos cos kombinowal wczesniej przy nich chyba wrzuce fotke jak bedzie slabo widoczne to za chwile zrobie lepsze zdjecie, i po czym poznac ze przekaznik jest spalony ?http://ifotos.pl/z/aanqwhq

Edytowane przez Asterka2003

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności