Skocz do zawartości

Y17DT zgasł podczas jazdy


Gość jacety

Rekomendowane odpowiedzi

Astra II, Y17DT. ISUZU.

 

Auto zgasło mi podczas jazdy. Nagle,bez żadnych symptomów poprzedzających i nie można go uruchomić.

Bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone - są ok. Wtyczki przy sterowniku silnika i pompy sprawdzone.

Komp nie wyrzuca żadnych błędów - sprawdzone zarówno kodami błyskowymi i jakimś programem na laptopie. Nic innego nie posiadam i na chwilę obecną nie pojadę do mechanika,no bo koniec tygodnia, majówka i w ogóle.

Po obszernej lekturze internetowej podejrzenie padło na sterownik pompy wtryskowej.

 

Ogólnie silnik nie pali bo nie dostaje paliwa - sprawdzone poprzez zluzowanie przewodu wchodzącego do wtryskiwacza.

 

Mam kilka pytań.

1. Czy po włączeniu zapłonu na wtyczce wchodzącej do zaworu SVC powinno pojawić się napięcie otwierające zawór? Jeśli tak to jakiej wartości?

W moim przypadku na tej wtyczce nie ma żadnego pięcia, nie ma nawet masy.

2. Jeśli powinno być napięcie a go nie ma to czy to świadczy o uwalonym sterowniku pompy?

3. Czy w ramach diagnostyki można przyłożyć do zaworu napięcie bezpośrednio z akumulatora, by sprawdzić czy paliwo pójdzie na wtryskiwacze? Jeśli tak to gdzie + a gdzie - ? Bo rozumiem, ze zadaniem zaworu jest puszczanie lub nie paliwa na wtryskiwacze? Coś jak w starych dieslach VW - tylko że tam było sterowanie jednym kabelkiem na który podawany był +?

 

Co jeszcze można sprawdzić?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinając wtyk na zaworze 1-2 przy ok 20 st.C powinno być 0 Ohma

 

Natomiast sprawdzanie napiecia powinno się robić na wolnych . 5V/20ms.

Ale możesz sprawdzić wtyk od sterownika B-pin 25 do wtyczki. pin 2. Czy masz na kablu przejście

Pin 1 we wtyczce od zaworu powinien iść do pinu 8 w przekaźniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinając wtyk na zaworze 1-2 przy ok 20 st.C powinno być 0 Ohma

 

Natomiast sprawdzanie napiecia powinno się robić na wolnych . 5V/20ms.

Ale możesz sprawdzić wtyk od sterownika B-pin 25 do wtyczki. pin 2. Czy masz na kablu przejście

Pin 1 we wtyczce od zaworu powinien iść do pinu 8 w przekaźniku

 

 

Sprawdzanie napięcia powinno się robić na wolnych obrotach? Problem w tym że samochód na chwilę obecną nie ma żadnych obrotów.

Wtyk 25 z sterownika pompy?

Który to przekaźnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 25 we wtyczce od sterownika silnika

A przekaźnik sterowania pompy

Mam problem ze zidentyfikowaniem który z przekaźników w puszce pod maską odpowiada za pompę, bo moja puszka wygląda nieco inaczej niż te prezentowane w internecie.

 

Tak wygląda puszka z przekaźnikami pod maską.

https://drive.google.com/file/d/0B5j8sZdtTupvMFVJSm1uRGR1Z3RBQzk2SF9FWE56SGJfLUJJ/view?usp=sharing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem: przekaźnik (ten zielony) jest ok.

 

Na zawór SCV podałem bezpośrednio 12 V z aku - zawór cyka ale bez rezultatów jeśli chodzi o podawanie paliwa na wtryskiwacze.

 

Zdjąłem gumowy przewód wchodzący do pompy z przelewów wtrysków i z tego króćca podczas kręcenia nie leci paliwo. Nie wiem czy ten test jest miarodajny, czy nie powinienem zdjąć z pompy węża przelewu idącego idącego już do zbiornika.

https://drive.google.com/file/d/0B5j8sZdtTupvalNrd2M3VVRPWnc/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności