Skocz do zawartości

Corsa C 1.7 Dti nie kreci


Gość Akuma

Rekomendowane odpowiedzi

Historia wygląda nastepujaco:

 

Od jakiegoś tygodnia corsa chwilę po odpaleniu wyświetla mi kontrolke usterki elektroniki (pomarańczowe auto z kluczem), kontrolka gaśnie po jakiś 2 min jazdy i zapala się ponownie dopiero kiedy wyłączę silnik i znowu odpalę, tak samo jak wyzej. Przyjechałem wczoraj wreszcie do domu, schodzę dzisiaj żeby odpalić auto i pojechać do jakiegoś zakładu żeby sprawdzić co to i lipa. Po włożeniu kluczyka i przekreceniu do drugiej pozycji zapalaja się kontrolki(wszystko normalnie), chce uruchomić silnik, po przekroczeniu kluczyka do rozrusznika słychać cykniecie (chyba przekaznika) kontroli przygasaja i delikatnie pali się tylko kontrolka ręcznego i alternatora. Że strony rozrusznika 0 reakcji.

 

Jakieś pomysły co to może być i jak Sb z tym poradzic? Nagrałem filmik, spróbuję go jakoś wstawić zaraz

 

Nagranie pod linkiem:

https://m.youtube.com/watch?v=wSN4v6mCmoU

Edytowane przez Akuma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekroczeniu kluczyka do rozrusznika słychać cykniecie (chyba przekaznika) kontroli przygasaja i delikatnie pali się tylko kontrolka ręcznego i alternatora. Że strony rozrusznika 0 reakcji.

 

Może być automat rozrusznika.

Robi zwarcie.

A może też być kostka pod stacyjką.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnalen parę razy klemami (nie mam czym odkręcić xd), sprawdziłem bezpieczni od rozrusznika i te obok i... o dziwo odpalil. Kontrolka znowu się paliła ale zanim dojechałem do znajomego żeby podpiąć pod komputer i zobaczyć, to zgasla i na komputerze nic nie pokazało. Muszę poszukac ojca kostkę do komputera, będę ze sobą woził żeby zobaczyć w czym problem. Jak coś się będzie działo albo będę już wiedział co uległo awarii to napisze. Póki co dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szarpnalen parę razy klemami (nie mam czym odkręcić xd)

 

Skoro zaczynają się jakieś problemy i chciałbyś sam zacząć sobie radzić to nie rozumiem tego stwierdzenia.

Może czas zakupić jakieś klucze które każdemu chłopu(głowie rodziny)mogą się przydać nie tylko do auta.

 

 

 

kontrolka gaśnie po jakiś 2 min jazdy i zapala się ponownie dopiero kiedy wyłączę silnik i znowu odpalę, tak samo jak wyzej.

 

 

 

zanim dojechałem do znajomego żeby podpiąć pod komputer i zobaczyć, to zgasla i na komputerze nic nie pokazało.

 

2 minuty świecenia kontrolki i komputer nie widzi błedu?

Cóż to za komputer?

Niech kolega zmieni z zabawki na powżniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że prowadzę koczowniczy tryb życia i na razie po prostu nie mam gdzie trzymać narzędzi (w sumie to czegokolwiek) a w rodzinnym domu po remoncie wiem gdzie są tylko widelce ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyscilem klemy, rzeczywiście powierzchnia styku mogła zostać ograniczoną. Spróbuję swoją kostkę podłączyć pod corse, muszę tylko sformatowac komputer. Jak uda mi się coś znaleźć to dam znać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oto błędy znalazłem na komputerze:

- P0370; czujnik położenia pompy

Sygnał nieprawidłowy

Nieciagle

 

- P0380; obwód sterowania świecami zarowymi

Błąd ogólny

Nieciagle

 

Usunąłem je, ale sytuacja wraca do poprzedniego stanu. Jakieś rady/pomysły?

Edytowane przez Akuma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności