Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem. Pomocy!


Gość adams1692

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adams1692

Witam,

 

Na wstępie proszę Was bardzo o pomoc, ponieważ jesteście dla mnie ostatnią deska ratunku.

 

Mam duży problem ze sprzęgłem oraz biegami. Od czasu wymiany kompletnego sprzęgła, pedał sprzęgła bierze bardzo wysoko, żeby ruszyć muszę puścić ponad połowę sprzęgła. Co więcej przy zmianie biegów wyczuwalne jest "haczenie" biegów a coraz częściej kiedy zatrzymam auto nie mogę wrzucić pierwszego biegu jak i wstecznego. Dopiero kiedy wrzucę na 3 albo 4, pierwszy bieg z oporem wchodzi. Kolejnym problemem jest fakt, kiedy na pierwszym biegu auto się toczy, jak dodaje lekko gazu to auto zaczyna bardzo szarpać, podobny problem jest na drugim biegu jednak w mniejszym stopniu. I teraz uwaga wymieniłem już dwa razy kompletne sprzęgło, 2 razy układ był odpowietrzony, wymieniony był cały mechanizm wybieraka biegów, nie ma żadnych wyciekow. Ciekawym faktem jest to że za każdym razem kiedy kiedy wymieniłem sprzęgło przez około tydzień było super, sprzęgło brało od samej podłogi i biegi nie haczyly, po tygodniu problem wracał. Wywaliłem już ponad 2500 zl na naprawę tej usterki bezskutecznie. Czy możecie mi pomóc w tym temacie? Ktoś miał podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adams1692

Szczerze Ci powiem że jest to mało prawdopodobne bo sprzęgło robiłem dwa razy w różnym warsztacie, chyba że w jednym i drugim zrobili ten sam błąd. Ręce mi już opadają, że nikt nie wie w czym jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co widze co do mnie przyjezdza

nic mnie nie zaskoczy

bez auta ciezko cokolwiek stwierdzic

moze jakis element jest uszkodzony

cos co przeoczyli

np walek glowny

ciezko tak zgadywac co to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Gawlak pisze,tylko błędy przy montażu ew.kiepska jakość sprzęgła.Nie kupowałeś czasem całych kompletów????Jakiej firmy sprzęgła były???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adams1692

Tylko zastanawiające w tej kwestii jest również to że przez około tydzień wszystko działa tak jak należy.

 

Co do sprzęgła, kupiłem tarczę i docisk firmy Valeo natomiast wysprzęglik kupiłem LUK-a.

 

Na pewno spróbuję jeszcze samodzielnie odpowietrzyć układ i wtedy będę wiedział trochę więcej. Przeszło mi też przez myśl, że być może uszkodzona jest pompa sprzęgła, ale z drugiej strony, nie ma żadnych wyciekow z okolic pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieki to nie wszystkie uszkodzenia pompy sprzęgła.

Mnie jeszcze zastanawia czy czasem problemem nie jest przewód elastyczny i powoduje zatrzymanie płynu po zwolnieniu pedału sprzęgła. Pompa też może się tak zachowywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności