Skocz do zawartości

Problem z kontrolką...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

...kupilem wczoraj merive i podczas powrotu od klienta zaswiecila mi sie kontrolka koloru zoltego w ksztalcie samochodu z kluczem posrodku owej kontrolki...po zatrzymaniu pojazdu, zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka zgasla...czy ktos moze wie od czego ta kontrolka i czy to cos powaznego?? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/er.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kontrolka koloru zoltego w ksztalcie samochodu z kluczem posrodku owej kontrolki

O ile wiem to jest to kontrolka serwisowa, wskazujaca ze komputer wykryl nieprawidlowosc w pracy silnika. Powinien tez zapisac w pamieci ten blad. Wizyta w serwisie i diagnostyka komputerowa pozwoli na podejrzenie tego bledu.

 

pozdrav

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jest inna usterka niż tylko silnika - wtedy zapala się kontrolka z silnikiem - choć może to być tylko jednorazowy błąd - jeśli po około dziesięciu zapaleniach silnika będzie świecić dalej i się nie wykasuje sama to musowo jechać i zczytać błąd w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

spoko juz sobie poradzilem. To byla kontrolka od inspekcji serwisowej. Pojechalem do warsztu gosciu podlaczyl pod kompa i wykasowal to. Tzn. tak jkaby przesunal termin za nastepne 60 tys kilometrow. Dzieki wszystkim za porady. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

To i ja mam pytanko

U mnie po odpaleniu kontrolka jarzy się cały czas

Podczas odczytywania błędów jest to samo

Całkowicie gaśnie tylko jak wyłączę stacyjkę

Co może być przyczyną

Silnik to [C16 NZ ]

A jeszcze jedno po włączeniu stacyjki pali się normalnie

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jedz na komputer(nie musi to byc serwis-w moim przypadku pojechalem do goscia ktory zajmuje sie elektronika samochodowa) on ci go podlaczy i wykasuje ci ta inspekcje serwisowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Jaro 918 ale ja nie mam żadnych błędów

Po prostu włączam stacyjkę kontrolka zapala się normalnie

Odpalam silnik kontrolka gaśnie lecz nie całkiem lecz się jarzy bardzo delikatnie

No i to mnie gnębi bo powinna zgasnąć całkowicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odpalam silnik kontrolka gaśnie

 

No czyli wszystko ok bo tak powinno byc. A co do tego jarzenia to masz na pewno jakies zwracie albo przebicie...tylko tu jest problem bo nie wiadomo dokladnie w ktorym miejscu no ale to juz inna bajka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ja mam też problem z kontrolką ale od czujnika ciśnienia oleju. mianowicie rano jak odpalę silnik to wygasają wszystkie kontrolki ALE moja kontrolka od ciśnienia oleju podczas pracy silnika jeszcze pali się około 5 sekund ! Tego problemu nie ma na ciepłym silniku, po odpaleniu silnika gaśnie od razu. Merivka ma 4 lata ale ma przebieg 155 tys. kilometrów, wiem że na ropniaka nie jest to wiele jak poprzedni właściciel użytkował go "normalnie" Nie wiem czy to jest poważny problem i od czego mam zacząć w diagnozowaniu. proszę o pomoc! HELP! POZDRAWIAM WIELBICIELI MERIVY :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności