Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

To nie zawory-wię co ?!

1.7 74kW 16V Z17DTH

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Hiacynt01

Hiacynt01
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 12 maj 2017 - 23:24

Witam. Jest problem i nie wiem jak go ugryźć,a mianowicie. Jak sami wiecie w tych silnikach Meriva  klekot może być denerwujący,choć to jest nie klekot- silnik raczej rzęźi :?:kuzyn powiedział że to słyszał na ogół jak dodawałem gazu lub przyśpieszałem. Raz mi się zdarzyło że zaklekotał jak rasowy ursus :D ,jechałem pod górkę i dostał obciążenia i było kle kle kle...... Pomyślałem że to będą zawory - i tak przydało by się je sprawdzić,na liczniku ma ok 225.000 a do tego trzeba dodać przypuszczam ok. 100.000 km a według producenta powinno się sprawdzać co 150.000 km,rozebraliśmy a tu miła niespodzianka zawory prawie ideał :0,35 a na dwóch 0,40,wałek rozrządu znakomitym stanie.Nie mam pomysłu - kuzyn twierdzi że szklanki obijają się o gniazda zaworów???!!! i jak z tym nic nie zrobię to może się to wszystko rozsypać.Jeżeli tak,to zostaje wymiana głowicy. W oplu cena głowicy to tylko 7700 i to goła !!!!!!!!!!!!!!!! Jak macie Panowie jakies pomysły to pomóżcie.                                                                                                                                                                                                                          

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   rafalgrzegorz

rafalgrzegorz

Rafał

• Moderator
  • 9846 postów
  • Lokalizacjaok. Kalwaria Zeb./ małopolska
  • Model:Opel Sintra
  • Silnik:X22XE, 104KW - 141KM
  • Nadwozie:VAN, "LUNA"

Napisano 12 maj 2017 - 23:41

A może trochę poczytać o silniku, o wtryskach itp.

Motorek występuje w wielu modelach opla i sporo wiedzy już jest na forum wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   Hiacynt01

Hiacynt01
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 maj 2017 - 15:09

Starałem się znaleść jakieś informacje o mym problemie na tym forum bo uważam że jest najlepsze,ale może szukałem nie tam gdzie trzeba!! Mam pytanie,luz zaworowy ma być 0,35-0,45 jeśli się mylę to poprawcie Mnie. Szukam jakiś info najczęściej w nocy jak przyjadę z pracy bo wtedy mam na ogół czas.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 10944 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Silnik:Z16XE

Napisano 13 maj 2017 - 17:28

0.40+- 0,05 na zimnym

Wydech i ssanie

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   Hiacynt01

Hiacynt01
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 maj 2017 - 20:28

0.40+- 0,05 na zimnym

Wydech i ssanie

Dzięki za wszystko,chcę sprawdzić jeszcze czy rozrząd jest dobrze ustawiony i skręcam.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież