Skocz do zawartości

Astra g złącze X1 schemat/rozpiska pinów


Gość adison420

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adison420

Witajcie.

Potrzebowałbym rozpiskę pinów na kostce X1 (zielone złącze pod górną obudową progu po stronie kierowcy) w Oplu Astrze G.

Na dniach biorę się za montaż elektrycznych szyb i lusterek. O ile w czeluściach internetów udało mi się znaleźć informację o podłączeniach szyb, o tyle nie znalazłem informacji, które piny odpowiadają za elektryczne lusterka.

Chodzi o zasilanie by podpiąć się tak, by prąd był z oryginalnego miejsca bezpiecznika.

Wiem, że takie informacje mógłbym znaleźć w programach tis czy autodata i zapewne w innych podobnych. Aczkolwiek moje łącze nie pozwala na pobieranie rozbudowanych plików (jest zbyt wolne).

Dlatego prosiłbym kogoś o sprawdzenie i podzielenie się informacjami.

Dla przypomnienia chodzi o rozpiskę pinów złącza x1. Najlepiej kompletna, aczkolwiek wystarczy też informacja o samych pinach potrzebnych do el. lusterek wraz z podgrzewaniem.

Oczywiście chodzi o zasilanie bo tylko to z tej kostki potrzebuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adison420

Temat calutki przestudiowany i to nawet z 2 razy. Bez tego nie brałbym się za montaż. Dotarłem też do manuala z montażu przednich szyb, ale mi chodzi o lusterka bo z szybami dam radę.

 

Dzięki bardzo za schemat. Przyda się na pewno, aczkolwiek zależy mi bardziej na rozpisce pinów w złączu X1.

 

Ogólnie ogarnąłem trochę bliżej ten schemat i powiązując fakty mojej dotychczasowej wiedzy, którą zdobyłem w otchłani internetów stwierdzam, że w złączu x1 za elektryczne lusterka odpowiada ten sam pin co daje sygnał szybą (plus po zapłonie).

Jednakże wg zdobytych informacji w złączu x1 powinien być to pin 56 czy coś podobnego. Jednakowoż sprawa wygląda tak, że blaszki na bezpiecznik i sam bezpiecznik są, ale już w złączu x1 jest to jeden z dwóch pinów których brakuje. W tym sensie, że w całym złączu są 2 puste miejsca i właśnie jeden to właśnie ten pin 56.

Gdzie w związku z tym mógłbym podłączyć kabel od lusterek (po zapłonie) tak by był za to odpowiedzialny właśnie ten bezpiecznik. Nie chce robić zbyt dużego obciążenia na innym bezpieczniku. A może mógłbym zrobić po prostu tak, że bym wpiął się szybkozłączką przy kostce stacyjki w kabel po zapłonie i po drodze dam gniazdo bezpiecznika i wrzucę odpowiedni bezpiecznik?

Edytowane przez adison420

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dany osobny bezpiecznik, włożyć pin do skrzynki to ciężka sprawa.

 

ja sobie poszukałem sterownika lusterek z astry F, tam jest osobny przycisk do podgrzewania, taki układ mi bardziej odpowiada, niż razem z szybą.

 

Ponieważ nie miałem oryginalnego przekaźnika czasowego, zastosowałem od matiza od przeciwmgielnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adison420

Ja też mam dany osobny bezpiecznik, włożyć pin do skrzynki to ciężka sprawa.

 

ja sobie poszukałem sterownika lusterek z astry F, tam jest osobny przycisk do podgrzewania, taki układ mi bardziej odpowiada, niż razem z szybą.

 

Ponieważ nie miałem oryginalnego przekaźnika czasowego, zastosowałem od matiza od przeciwmgielnych.

 

Pin włożyć jak włożyć, ale gorzej wywalić skrzynkę bezpieczników, żeby podciągnąć kabel od oryginalnego miejsca bezpiecznika do kostki. To zrobię od kostki stacyjki i dam bezpiecznik po drodze i tyle.

Do podgrzewania akurat jest pin w kostce pod którą muszę się podpiąć, więc dokupię przekaźnik i z czego się orientuje powinno śmigać razem z podgrzewaniem szyby, więc tutaj nie będę sobie utrudniał bo mi tak pasuje akurat :).

Już miałem nadzieję, że przeciągne kable dzisiaj ale zdążyłem wszystko sobie przygotować do przeciągnięcia kabli przez przelotkę i zaczęło padać :(

Edytowane przez adison420

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności