Skocz do zawartości

Z16XEP i szarpanie po wciśnięciu i puszczeniu gazu.


Gość Baronexpl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Baronexpl

W jaki sposób stwierdziłeś, że wina leży po stronie skrzyni biegów ? Jesteś już po wymianie ? Jeśli tak to na jaką kwotę trzeba się przygotować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Baronexpl

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę edytować tego wyżej.

 

Byłem ostatnio na przeglądzie i poprosiłem o sprawdzenie wszystkich (4) poduszek. Prawdopodobnie wszystkie są jeszcze oryginalne z 2005 roku.

Poduszka z przodu i z tyłu bez zastrzeżeń - zdziwiliśmy się ich stanem. Gorzej wyglądają poduszki przy nadkolach - prawa jest jeszcze okej, natomiast lewa kwalifikuje się już do wymiany (stuka przy puszczeniu sprzęgła z zaciągniętym ręcznym) W najbliższym czasie zabieram się za wymianę i dam znać, czy problem ustąpił.

Edytowane przez Baronexpl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób stwierdziłeś, że wina leży po stronie skrzyni biegów ? Jesteś już po wymianie ? Jeśli tak to na jaką kwotę trzeba się przygotować ?

 

Tak jestem już po wymianie. Byłem u dwóch mechaników, którzy od razu stwierdzili, że to skrzynia (metaliczne dzwięki było słychać wyraźnie przy prędkościach >30km/h - na każdym biegu, ponad to sprzęgło na pewno ok ponieważ chodziło gładko ale proces wysprzęglania powodował szarpaniem auta).

Zresztą ja moim mało fachowym okiem, od razu obstawiałem skrzynie, jednak po przeglądnięciu kilku forum dyskusyjnych straciłem taką pewnośc bo o różnych przyczynach ludzie pisali - o skrzyni nikt, same EGR itp.

 

Kupiłem skrzynie na szrocie za 750zł - znajomy mechanik wymienił za 400zł (odradzał mi kupienie skrzyni na necie za 200zł bo z doświadczenia wie że przychodzą buble) Mam gwarancję rozruchową miesiąc więc chociaż tyle.

Zauważyłem, że czasami świecą światła cofania niezależnie od biegu więc ostawiam, że w wymienionej skrzyni czujnik jest uwalony ale koszt jego wymiany raczej jest mały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Baronexpl

U mnie po wymienieniu lewej i prawej poduszki silnika jest bardzo duża różnica, lecz do ideału jeszcze trochę brakuje ( trzeba wymienić tą z przodu i tą z tyłu zapewne z racji ich wieku). Póki co jestem zadowolony z efektów i szarpnięcia występują tylko czasami i są naprawdę bardzo lekkie, praktycznie nie do wyłapania gdy się na nich nie skupiamy.

Reasumując: jeśli po puszczeniu gazu występują dwa, trzy szarpnięcia budą (kangurek) i potem schodzi równo z obrotów to bierzcie się za sprawdzenie stanu poduszek silnika. U mnie oryginały wytrzymały 12 lat i przebieg ~190kkm.

Obydwie zakupione za 240zl od febiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności