Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej DRL


Gość tomektg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomektg

Witam,

 

chciałbym sie dowiedzieć czy można kupić gdzieś światła do jazdy dziennej które pozwolą na zabudowanie całych "kratek", które są bo bokach rejestracji.

Ludzie mają albo takie zwykłe wmontowane prostokątne (jakich wiele na allegro), albo okrągłe jak na zdjęciu:

http://www.opelastrah.com/facelift/opel_astra_h_facelift.jpg

a ja bym chciał światła "lepiej" wyglądające.

 

Możecie polecić jakiś sklep / producenta?

 

Super jak by się dało całą kratkę wymienić dla światła do jazdy dziennej, oryginalnie wmontowane bez docinania

 

Auto: Opel Astra III HB rok prod. 2012

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możnaby spróbować poszukać np. LEDów w okrągłej "puszce" montowanych w oryginalny okrągły otwór po halogenach,

bodajże Hella produkowała swego czasu zestaw dedykowany do Astry H - światła do jazdy dziennej zabudowane w zaślepce kształtem identycznej jak ta oryginalna, ale to chyba jeszcze "żarówkowe" lampy były i wiadro hajsu kosztowały z tego co pamiętam... (wyglądało to mniejwięcej tak jak na zdjęciu które wkleiłeś)

całej "zaślepki" w zderzaku raczej światłami nie zabudujesz - przynajmniej ja nigdzie tworu takiego nie spotkałem;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papieju

A Astrę H nie da się zaprogramować w ECU żeby funkcja DRL była aktywna i zapomnieć o robieniu z auta choinki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

Co masz na myśli pisząc "zaprogramować", jedynie włączanie mijania można zrobić, bo reflektor nie ma homologacji DRL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papieju

No poprzez aktywację tego w sofcie? Astra F ma przekaźnik który włącza dzienne jak tylko silnik zaskoczy - nie trzeba pamiętać. Może i tu się aktywuje softowo żeby bez dotykania włącznika zapalał chociaż przednie lampy? Astra H to już chyba dość nowe auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

O czym piszesz? Jakie dzienne w AF?? Tryb skandynawski czyli włączenie automatycznie św mijania można tam zrobić. W AH też, ja mam w VC tak zrobione. W CD też, po odpaleniu włączają się mijania.

Jeśli nie ma fabrycznych DRL to się dokłada osobno, bo reflektory nie mają homologacji. Co jeszcze jest niejasne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papieju

No o takiej opcji myślę. Wygląda to lepiej niż obwieszenie wozu ledami, a jak widzę na ulicach to fantazję w ich montażu mamy spora w narodzie. Ja wolałem iść w moduł skandynawski choć do f-ki było go bardzo ciężko dostać - oryginalny, bo jakieś samoróbki bywają częściej na allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy podczepię się pod temat by nie zakładać nowego mam Astrę H z 2012r. Chciałbym w miejsce halogenów wstawić światła do jazdy dziennej i tu mam pytania - boję się zadać 2, bo już raz wpis poszedł do kosza - więc zadam każde osobno:

- czy mogę bez problemu zdemontować halogeny i w ich miejsce zamontować światła do jazdy dziennej?

 

Chodzi mi tu o ewentualne błędy zgłaszane przez komputer - spalona żarówka itd...

 

Dzięki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności