Skocz do zawartości

Jaka Sonda Lambda ? Szarpanie i większe spalanie.


Gość Sherlock1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sherlock1

Witam ;)

 

Od dłuższego czasu w swojej Astrze 1.6 105 Benzyna - borykałem się z szarpaniem auta przy ruszaniu. Momentami potrafiło szarpać całą budą.

Po długich analizach i rozkminkach tematu, padło na cewke zapłonową.

 

Kupiłem Cewkę Delphi, na Allegro i dałem mechanikowi na wymianę. Wymieniłem przy okazji dla pewności również świece. Po wymianie, szarpanie przy ruszaniu nie ustało, dodatkowo pojawiły się dwa problemy....

 

1. Większe spalanie - auto potrafi, po obliczeniach połknac 14-16 litrów na 100km po mieście.

2. Na małym komputerze między zegarami wyskoczył mi komunikat INSP - wcześniej nigdy się nie pojawiał.

 

 

Obstawiam teraz że może to wynikać z problemów z Sondą Lambda. Od pół roku pojawia mi się Check Engine. A przy kombinacji z pedałem hamulca i gazu - wyskakuje mi błąd o nieprawidłowej mieszance paliwa.

 

Więc moje pytanie brzmi, jaką najlepiej sondę kupić ?

 

Chyba że może być inna przyczyna.

 

Z góry dzięki za odpowiedz !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się chwila z lekturą pod nazwą instrukcja obsługi auta.

Wysil się trochę w próbach obsługi swojego auta.

Insp. mówi o przeglądzie i wymianie oleju.

 

 

 

Od pół roku pojawia mi się Check Engine

 

No brawo.I pół roku tak jeździsz.?

 

 

A przy kombinacji z pedałem hamulca i gazu - wyskakuje mi błąd o nieprawidłowej mieszance paliwa.

 

Jaki kod błędu.?

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/


 

 

1. Większe spalanie - auto potrafi, po obliczeniach połknac 14-16 litrów na 100km po mieście.

 

A jak to obliczasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sherlock1

 

 

Kłania się chwila z lekturą pod nazwą instrukcja obsługi auta. Wysil się trochę w próbach obsługi swojego auta. Insp. mówi o przeglądzie i wymianie oleju.

 

Dziękuję za sugestię. Nie musiałem się wysilać, ponieważ domyśliłem się że chodzi o INSP (Inspekcję) auta przy przeglądzie. Problem polega na tym że przegląd był realizowany w kwietniu tego roku a wymiana oleju w marcu tego roku. Przegląd był realizowany w normalnej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Komunikat zaczął wyskakiwać automatycznie zaraz po tym jak została wymieniona cewka zapłonowa, dlatego o tym napisałem bo ten komunikat powiązałem z tym właśnie zabiegiem.

 

 

 

No brawo.I pół roku tak jeździsz.?

Od pół roku. W tym dwa-trzy miesiące był spokój.

 

 

 

 

A jak to obliczasz?

Obliczam za pomocą wskaznika Paliwa. Wskaźnik doprowadzam do jakiejkolwiek kreski rezerwy. Tankuje określoną ilość paliwa i zeruje licznik dzienny. W momencie kiedy wskaźnik wraca w to samo miejsce kiedy był zerowany licznik, obliczam ile auto przejechało na danej ilości zatankowanego wcześniej paliwa.

 

 

 

Przyszedłem tutaj po pomoc bez zbędnych sarkastycznych uwag... więc będę wdzięczny za każdą sugestię z konstruktywną krytyką - ale nie, niepotrzebną ironią ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś regulaminu dokładnie - http://forum.opel24.com/topic/96-regulamin-forum/

Tematy jakie cię interesują są opisane na forum i nie jeden raz.

S K P - nie ma obowiązku kasować komunikatu o inspekcji (to nie A.S.O).

Twoje obliczanie spalania niestety nie jest miarodajne - to już nawet w TVN TURBO pokazywali jak najbliżej prawdziwego pomiaru zrobić by było miarodajne.

Wpływ na ubogą mieszankę ma również nieszczelny dolot i wydech jak też i inne czujniki których w nowych autkach nie brakuje.

Najlepsze wyjście to autko zapiąć pod komputer diagnostyczny i sprawdzić jakie są ich parametry gdy silnik pracuje w różnych warunkach obciążenia.

Wybacz ale zbyt chaotycznie opisujesz swoje problemy - a na wymianę części możesz stracić majątek a autko dalej będzie kuleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyszedłem tutaj po pomoc bez zbędnych sarkastycznych uwag... więc będę wdzięczny za każdą sugestię z konstruktywną krytyką - ale nie, niepotrzebną ironią

 

 

Gdzie ty widzisz ironię?

 

Jak pisał Rafał tak się nie oblicza spalania jak ty to robisz.

 

Skoro wiedziałeś ze Insp. to od wymiany oleju to po co łączyć to z cewką?

Piszesz o sarkaźmie i ironii i o tym że liczysz na pomoc a nie odpisujesz na właściwe pytania.

Zadałem ci pytanie jaki masz kod błedu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sherlock1

 

 

Chyba nie czytałeś regulaminu dokładnie - http://forum.opel24....egulamin-forum/Tematy jakie cię interesują są opisane na forum i nie jeden raz.

Przed dodaniem postu, przeszukałem forum szukając podobnego problemu. Niestety jeżeli pojawiły się tematy to pozostawały bez odpowiedzi albo bez rozwiązania.

Miałem nadzieję że uda mi się trafić na osobę która miała podobny problem i go rozwiązała.

 

 

 

Najlepsze wyjście to autko zapiąć pod komputer diagnostyczny i sprawdzić jakie są ich parametry gdy silnik pracuje w różnych warunkach obciążenia. Wybacz ale zbyt chaotycznie opisujesz swoje problemy - a na wymianę części możesz stracić majątek a autko dalej będzie kuleć.

Też niestety mam problem z mechanikami. Bo co do którego nie podjadę to słyszę inną diagnozę. Była nawet sugestia wymiany sterownika komputera bez pewności czy to on. Jeden nie zauważał w ogóle szarpania.

 

 

 

Skoro wiedziałeś ze Insp. to od wymiany oleju to po co łączyć to z cewką?

Dlatego że wyskoczyło zaraz po tym jak została wymieniona cewka.

 

 

 

Piszesz o sarkaźmie i ironii i o tym że liczysz na pomoc a nie odpisujesz na właściwe pytania. Zadałem ci pytanie jaki masz kod błedu.

 

Kody błędów dwa

 

ECN 017152

ECN 040062

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0171 to jak pisał Rafał o dolocie i wydechu.

0400 dotyczy recyrkulacji.Nieprawidłowa prędkość przepływu spalin

 

A to może być powiązane z nieszczelnościami.

Oraz większym spalaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności