Skocz do zawartości

Wymiana chłodnicy klimy Zafira A OPC.2002r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Opel zafira a 16v 2.0l OPC (192km) 2002r

 

Po zakupieniu auta, klimatyzacja według mnie pracowała dobrze, choć mówili mi ze powinna lepiej chłodzić.

Na drodze którą codziennie dojeżdżam do pracy, zaczęły się remonty i jak to wiadomo kamienie uszkodziły chłodnicę klimatyzacji.

 

Zamówiłem w skepie chłodnicę nissens, polecali tą firmę.

 

I tu moje pytanie na co zwrócić uwagę podczas demontażu i montażu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na uszczelnienia

zabawy troche jest trzera przod rozbebeszyc

zderzak belka itd

wymienialem kilka miechow temu chlodnice wody w zafirze A

klima byla po drodze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima była wcześniej sprawna,tylko coraz gorzej zaczęła chłodzić aż przestała się załączać , byłem nabić z kontrastem i po świeceniu było tylko widać na dole chłodnicy.

 

 

Zawór to ten zamówiłem.
https://m.czesciauto24.pl/hella/950985

Chłodnica z osuszaczem.
https://www.motocentrum.pl/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz-nissens-94650,opel,zafira-a-f75_,2-0-opc-192km,84-4044-15931-100355-0-123-94650,pr

 

Przy okazji wymienię filtr kabinowy.

 

Jakich środków do czyszczenia klimatyzacji używacie.

Edytowane przez konrad_112

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady wymiana zaworu rozprężnego polepszyła chłodzenie, oringi założyłem wszystkie nowe.

Szczelna i fajnie chłodzi.

 

Tematu uważam za zamknięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po świeceniu było tylko widać na dole chłodnicy.
rozumiem że chłodnicę też wymieniłeś, inaczej krótko będziesz się cieszył. A przy okazji, czy przyłącza w nowej nie były pogięte bo ja musiałem 3X reklamować-- koszmar. Paczka zawsze była uszkodzona w tym samym miejscu, oczywiście ciągle nowa :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bawiłem się w zamawianie tego typu rzeczy z 2 powodów.

1.Jak sam dobrze wiesz zamawiany przedmiot nie zawsze jest zgodny z opisem czy zdjęciem poglądowym, potem tłumaczenie dlaczego zwrot, i opóźnienia to odebrać to odesłać i dodatkowa stracona kasa.

 

A przy okazji, czy przyłącza w nowej nie były pogięte bo ja musiałem 3X reklamować-- koszmar. Paczka zawsze była uszkodzona w tym samym miejscu, oczywiście ciągle nowa

2.Kurierzy nie dbają o to w jakim stanie są przesyłki

 

Na internecie wypatrzyłem co potrzebuję, i jakiej firmy, i zamówiłem w sklepie stacjonarnym.

Mimo narzuconej przez sklep marży wolę zapłacić parę zł więcej ale mieć to pewne.

A także dzięki cennym radom forumowiczów i ich uwagom klimatyzacja w Zafi chodzi genialnie.

 

 

 

rozumiem że chłodnicę też wymieniłeś, inaczej krótko będziesz się cieszył.

Tak kolego nowa chłodnica, nowy zawór, i wszystkie oringi wymienione na nowe, szczelność sprawdzona klima nabita

Edytowane przez konrad_112

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności