Skocz do zawartości

Kody błędów VB


lukecz

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami zaświecają mi się kontrolki auta z kluczem i ABS

Auto to VB z silnikiem 1.8 z 2001 + LPG Stag Qbox (wydaje mi się że silniik chodzi nrmalnie).

Zwiększyło mi się spalanie LPG (na pełnym zbioriku LPG jade ok 50km mniej)

 

Odczytałem kody błędów i wygląda to tak

 

Silnik:

P1555 - Czujnik pol. przepustnicy (TPS), sygnal obc. nie odpowiada obciazeniu silnika
(00) - Nie występuje

P0100 - Obwód mas. lub objet. przeplywu powietrza, sygnal za niski
(02) - Nie występuje

ABS:

C0121 - Nieprawidłowe działanie obiegu prądowego przekaźnika zaworów
(02) - Obecny

C0070 - Nieprawidłowe działanie obiegu prądowego przedniego prawego wylotowego zaworu elektromagnet.
(02) - Nie występuje

C0121 - Nieprawidłowe działanie obiegu prądowego przekaźnika zaworów
(09) - Nie występuje

C0232 - Za silne napięcie lub przerwa w obiegu prądowym lampki kontrolnej systemu hamulcowego
(01) - Nie występuje

Zamek centralny:

00022 - Kluczyk z pilotem 1 nie zsynchronizowany
Nie występuje

Co może być powodem tych błędów i jak to spróbować sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W tych silnikach sterowniki ABS mają awaryjność wręcz legendarną.

Przyczyną najczęściej są zimne luty.

2. W tych silnikach sterowniki pracy silnika są równie denne i padają jak muchy dając różne kody błędów.

Efekt "świetnie" umieszczonego sterownika na silniku a tu drgania i wysoka temperatura robią swoje.

3. W VB centralny często sprawia kłopot z powodu zwarcia na kablach oraz tego, że jakiś mądrala wymyślił dać bezpiecznik 30A i prędzej padną wszystkie zamki i centralka niż ten bezpiecznik.

No ale u Ciebie może nie ma aż tak dużego kłopotu czego Ci życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Błędy z silnika i ABS niestety wracają po skasowaniu

 

Zmartwiłeś mnie tym że te błędy sugerują nie tylko uszkodzenia wskazanych urządzeń ale może to być uszkodzony sterownik :(

 

Czy zanim oddam auto do wymiany sterownika, mogę jakość sprawdzić czujnik położenia przepustnicy i (chyba) przepływomierz aby wyeliminować ich uszkodzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Efekt "świetnie" umieszczonego sterownika na silniku

 

To się tyczy Vectry C . W Vectrze b sterownik jest od strony pasażera za schowkiem. ( w omedze w tym miejscu jest filtr kabinowy )

 

 

 

Kluczyk z pilotem 1 nie zsynchronizowany

 

To jest prosta sztuczka .

Otwierasz drzwi "ręcznie" (kluczykiem) wsiadasz do autka i przekręcasz kluczyk w pozycję zapłon (zaświecą ci się kontrolki )

Wtedy naciśnij na pilocie przycisk otwierania/zamykania (osobiści uważam , że to nie ma znaczenia ) = zamek się zamknie i otworzy = pilot już jest zsynchronizowany

 

ja bym się postarał o używkę przepływomierza ( błąd p100 ) do podmianki .

 

Ps Jak masz klimę , to normalne ,że spalanie lpg wzrosło= nie ma nic za darmo.... a gorąco jest jak diabli ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wyczyszczeniu przepustnicy kod jej dotyczący już się nie pojawia (był zatkany ten malutki kanalik)

Pozostaje błąd przepływomierza u mnie (Z18XE czyli 1.8 125KM) ma on oznaczenie Siemens 5WK9 606 (ciężko je znaleźć po taniości - więcej jest 5WK, lub 5WK9 z innymi symbolami niz 606 - czy do mojego silnika musi być dokłądnie 5WK9 606?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Z18XE czyli 1.8 125KM) ma on oznaczenie Siemens 5WK9 606 (ciężko je znaleźć po taniości

 

ee tam. używka z dwulitrówki omegi jest taka sama.... z astry też... vectra to nie jest wyjątkowe autko.... :aniolek:

 

Jesteś pewien , że silnik ma oznaczenie Z -XE a nie E-XE .. .. ?? lub E-Xe1....

Bo nie słyszałem , żeby w vectrze b był silnik z cewkami zespolonymi.....

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jestem pewny że to silnik Z18XE, był on też chyba stosowany w VC, przynajmniej na początku.

 

Zauważyłem że błąd "P0100 - Obwód mas. lub objet. przeplywu powietrza, sygnal za niski" nie pojawia się od razu, tylko po przygazowaniu auta na wyższych obrotach (ale po zczytaniu OPCOMem dalej "(02) - Nie występuje").

 

Poczytałem trochę info o tych felernych sterownikach Siemens montowanych do silnika.

Są firmy które je naprawiają, zadzwoniłem do jednej z nich i po objawach zapytali mnie czy mam LPG, po potwierdzeniu dowiedziałem się że mogą być rozjechane mapy i dlatego jest ten błąd (o ile dobrze zrozumiałem korekta map mogłaby rozwiązać problem).

Mieliście jakieś doświadczenia z tego typu firmami? Sprawdzenie sterownika (pomiary) jest ponoć za darmo, sprawdzenie na aucie 300zł, naprawa 300-400, a poprawienie problemu z mapami - 200. Do tego koszt odesłania (dosyć drogi) 40zł (30 wysyłka, 10 zł pakowanie)

W połowie lipca zamierzam się wybrać do Chorwacji tym autem i wolałbym dojechać bez niespodzianek po drodze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do korekt mapy wystarczy opcom i ktos kumaty

sam to robilem w VB wiele razy

a dokladnie kasowanie ustawien a nie korekta ;)

mozna to tez zrobic bez kompa

wystarczy odpiac aku na kilka minut

podlaczyc

odpalic

i zostawic do nagrzania (wlaczenia wentylatora silnika)

nie dodawac gazu ani nic

ma sam chodzic

a po tym do gazownika na poprawienie map LPG

oczywiscie na benzynie

zeby znowu mapy sie nie rozjechaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności