Skocz do zawartości

Przegrana walka ze śrubami w kole


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj w klubie ;) Ja wczoraj po tym jak klucz poległ pojechałem do kapciarza i też mu lekko odkręcić pneumatem nie poszło...

post-30942-0-50366400-1496405844_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ;) Ja wczoraj po tym jak klucz poległ pojechałem do kapciarza i też mu lekko odkręcić pneumatem nie poszło...

Dlatego ja zabraniam dokręcać mechanikom i wulkanizatorom - tylko łapią lekkim pneumatem - ja swoim kluczem dokręcam.

Syn już też się nauczył jak 2 klucze do kół urwał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zabraniam im dokręcać pneumatem, tylko mają ręcznie dokręcić z wyczuciem a potem wyciągam swój klucz dynamometryczny z bagażnika i dokręcam sobie sam już momentem takim jaki powinien być. Też kiedyś się przejechałem w taki sam sposób po wymianie opon, i powiedziałem sobie nigdy więcej nie będą mi dokręcali wolę poświęcić temu chwilę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawanie tu oslabia mmetal. sam spaw jest nie do pokonania ale to iobok przegrzana czesc sie ukreci zawsze. Chyba ze odpowiedni zastosujemy element. Skoro pneumatyczny klucz dal rade to jeszcze nie bylo tak zle. Kluczem king tony z kompletu tez raz odkrecalem i rurka przedluzajaca okolo 140 cm i jak stanalem na niej to poszlo bez problemu. Tu walczylem u kolesia w aucie ze srubami. Jednakze to tez wina tego ze ktos nie smarowal smarem gwintu i stozka na srubie kola. dokrecamy sruby reka tym kluczem formowym z zestawu auta bo potem tym bediemy przecie odkrecac gdzies na drodze jak kapciora zlapiemy.

Gumiarz moze dokrecac pneumatem ale tym na 1/2 cala kluczem i jak ma przelacznik od 1 do 4 to na 2 bo juz na 3 bedzie grubo z amocno dokrecona sruba. Ja mam swoj klucz idarowy ale elektryczny tylko nie ten badziew z allegro za 130 zl co to mysla wszyscy ze to jakis super wypas tylko mam boscha ktory keidys tam kosztowal okolo 2000 zl. Spokojnie u kolesia odkrecalem sruby w sharanie a tam sa konkret srubki na klucz 19 i ukrecalem takie sruby bo gosc namieszal tam strasznie z tymi srubami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że może czas na elektryczny klucz udarowy. Polecacie coś w dobrej cenie? Makity, DeWalty itd widzę po min tysiąc złoty...a chińszczyzna na alle od 160zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na użytek własny typu drobne majsterkowanie przy samochodzie to nie potrzebujesz klucza za tak potężne pieniądze.

W okolicy 250 - 300 pln kupisz już coś przyzwoitego. Nie musi to być też klucz z momentem 800 czy 1000 Nm bo żadne śruby nie są tak mocno dokręcane.

 

Ja osobiście posiadam kilka elektronarzędzi Parkside z Lidla w tym klucz udarowy, ale kupowałem z świadomością że nie jest to sprzęt profesjonalny.

Pomimo niskiej ceny jestem mile zaskoczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale parkside nie robi chyba elektrycznego udaru? A nie chce sie bawić w pneuamtykę, zwłaszcza, że ludzie mówią, że pod koła trzeba kupić kompresor min 100 litrów...więc po co wydawać pieniądze i trzymać takiego bydlaka w grażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności