Skocz do zawartości

Gość Tigrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy !!!

Od jakiegoś czasu męczy mnie usterka mojego oplaka.

Jadąc:

- wyskakuje ikonka z kluczykiem, auto traci moc, nie reaguje na pedał gazu zatrzymuję opla i silnik gaśnie całkowicie

- lub auto gaśnie w trakcie jazdy bez ostrzeżenia

 

W trakcie jazdy zmuszony jestem przy wciśniętym pedale gazu odpalać ponownie. MASAKRA

 

Co najlepsze dziś wracając z pracy droga 75 km auto gasło kilkukrotnie po czym około ostatnie 30 km jechało normalnie.

Po ostatniej wizycie u mechanika zrobiłem około 250 km po czym objaw pojawił się ponownie

U mechanika wywala błąd p2149.

 

Mój mechanik się poddał, nie chcąc narażać mnie na koszty.

Ręce opadają.

Tracę już nadzieję na rozwiązanie problemu nie wywalając wartości auta w mechaników.

Edytowane przez Tigrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd masz od tego cylindra.

Ruszanie wtyczką nie zawsze wyłapie.

Może trzeba najpierw psiknąć sprayem do kontaktów .

Może trzeba przedzwonić wiązkę czy nie jest gdzieś uszkodzona bliżej sterownika.

Kuny potrafią czasem przedziurawić tak ze uszkodzenia nie widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykasowaniu błędu. Od środy do niedzieli po kilka km dziennie był spokój. Dziś wracając przed domem silnik sam zgasł w trakcie jazdy. Według mnie jeśli wiązka była by uszkodzona to chyba błąd powinien występować cały czas. Po drugie silnik chodzi do momentu zgasniecia normalnie. Bez objawów chodzenia na 3 cylindrach. Braku mocy itp. Poprostu gaśnie jak przy gaszenia auta z kluczyka/stacyjki.

Po wykasowaniu błędu. Od środy do niedzieli po kilka km dziennie był spokój. Dziś wracając przed domem silnik sam zgasł w trakcie jazdy. Według mnie jeśli wiązka była by uszkodzona to chyba błąd powinien występować cały czas. Po drugie silnik chodzi do momentu zgasniecia normalnie. Bez objawów chodzenia na 3 cylindrach. Braku mocy itp. Poprostu gaśnie jak przy gaszenia auta z kluczyka/stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli wiązka była by uszkodzona to chyba błąd powinien występować cały czas.

 

A co jeżeli jest uszkodzona tak że cały czas ma kontakt a pewnych sytuacjach się rozłącza?

Sprawdziłeś te wtyczkę i wiązke?

Czy lubisz gdybać i żyć w stresie kiedy znowu zgaśnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cóż. Mechanik znalazł "jakiś kabelek" i jak do tej pory, tj. po tygodniu mogę się cieszyć jazdą. Mam nadzieję że problem rozwiązany na zawsze ;)

Edytowane przez Tigrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie dopytałeś się który kabelek, w którym miejscu i sam dla sprawdzenia mógłbyś sprawdzić czy nie ściemnia.

A i dla innych na forum by została informacja gdzie mają zaglądnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności