Skocz do zawartości

Astra h kombi + lpg


Gość mnew

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję zakupić opla astrę h w kombi - silnik benzynowy z uwagi na małą liczbę kilometrów z rocznika 2006 - 2007

Zastanawiam się nad 1,6 105 /1,6 115 lub 1,8 140 - będzie zakładany gaz.

 

Który silnik jest najlepszy do gazu? (świadomie pomijam 1,8 125km z uwagi na bardzo małą liczbę aut z tym silnikiem).

Naczytałem się już trochę i wiele osób poleca 1,6 105km...ale nie wiem czy do kombi nie będzie za słaby.

Jako, ze będzie to auto rodzinne ważne są koszty eksploatacji, spalanie i trwałość (samochód na najbliższe 4 lata).

Nie ukrywam, że czasem przyda się trochę mocy podczas wyprzedzania :).

Edytowane przez mnew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Adam pisze najlepsze silniki do gazu to Z..XE wiem bo sam jeździłem. Podstawowa kwestia to odpowiednio dobrana i wyregulowana istalacja, lepiej troszkę dołożyć i zainwestować w V gen (wtrysk gazu w fazie ciekłej). Nie ma strat na mocy i gniazda zaworów nie dostają po dupie nie mówiąc o kulturze pracy silnika. Mój znajomy twierdzi że gaz jest dobry do kuchenek i zapalniczek a nie do samochodu- coś w tym jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doradzał bym 1,8 125kM. Dobry do sprawnej jazdy, LPG i w tym autku oszczędny.

 

Niestety bardzo mało jest aut z tym silnikiem dlatego też podałem pozostałe wersje.

A jeśli się już znajdą to ceny nie są adekwatne do stanu i chociażby rocznika.

 

Najlepsze są wszystkie Z ..XE

Ale w twoim przypadku szukałbym Z18XE

 

Jedynie silnik 1,8 125km ma oznaczenie jak powyżej:)

 

 

A co z pozostałymi silnikami, aż tak wiele jest z nimi problemów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o hydraulicznych zaworach, i jak to się ma do lpg. Dlatego mało jest z18xe, bo kazdy takowego szuka.

 

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tymi silnikami, które mają hydrauliczne zawory są różne opinie na różnych forach - jedni chwalą inni narzekają:).

 

Ostatnio niestety zacząłem rozważać zakup diesela z uwagi na fakt, że w rodzinie (już od ładnych kilku lat) jest do sprzedania astra z silnikiem 1,9 cdti 120km - po wymianie dwumasa w bardzo dobrym stanie w dobrej cenie. Wiele osób zachwala ten silnik z uwagi na 8v i mniejsze problemy jak w wersji 150km, ale niestety ogólnie nie jestem fanem tego rodzaju paliwa (problemy z odpalaniem w zimie, wyższe koszty utrzymania, wyższe spalanie na krótkich odcinkach, wyższe koszty eksploatacji w stosunku np do B+G).

 

Może macie jakieś uwagi co do tego silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi silnikami, które mają hydrauliczne zawory są różne opinie na różnych forach - jedni chwalą inni narzekają :).

Zgodzę się z tą opinią ze względu na to że większość narzekających jest sobie sama winna - stosując rzadsze wymiany oleju a sam olej zamieniając z syntetyka na minerał - bo tańszy, bo silnik już ma trochę km nalatane i t p.

A jest przysłowie "stać cię na konia - to musi być cię też stać na stajnie i obrok".

Inna sprawa że w chwili zakupu może motorek być już wyeksploatowany - ale tego tak prosto sprawdzić się nie da. A jeżeli ktoś robi remont takiego motorka też trzeba zwrócić uwagę co do niego się wkłada bo oszczędność przy robocie paru stówek może się skończyć niepowodzeniem.

Jeżeli serwis olejowy jest robiony w odpowiednich interwałach wymian dodatkowo nie oszczędzamy na olejach to silniki wcale nie są takie złe.

Bardzo dobra i udana jednostka.

Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności