Skocz do zawartości

OPEL ZAFIRA B 2.0 TURBO ECOTEC 200KM czy warto?


Gość leszek234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek234

Witam

W tej chwili jeżdzę Renault Scenic jednak nadszedł czas na coś nowego i zainteresowała mnie Zafira B z silnikiem 200KM z 2006r.

 

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafira-2-0-t-200km-opc-full-wyposazenie-zobacz-ID6yV7e1.html#xtor=SEC-8

 

Mam w związku z tym następujące pytania:

1. Co myślicie o tym autku i jego cenie?

2. Po rozkodowaniu samochodu po VIN okazało się, że kod silnika to Z20LER. Czy silnik ten dobrze współpracuje z instalacją LPG (planuję ewentualne założenie BRC).

3. Jak wygląda awaryjność tego silnika?

4. Czy nawigacja DVD 90 navi da się zaktualizować do w miarę aktualnych map (2016.2017)?

 

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam :)

Edytowane przez leszek234

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co myślicie o tym autku i jego cenie?

 

ople mają zawyżone ceny przez plotki o wysokim cle , ale....

1 ta turbina jest wyjatkowo zywotna (stara szkoła )

2 silnik bezstresowo toleruje lpg ( jest to uturbiona wersja silnika xev ) a ten silnik wciąga lpg jak odkurzacz.

3 po wyglądzie dachu powiedziałbym , że autko wygląda dziwacznie...

4 o aktualizacji nawigacji zapomnij = to jest gówno fabryczne wciskane frajerom = brak jakiejkolwiek aktualizacji....

5 scenic jest dużo bardziej awaryjny niż ten silnik = kolega miał i zezłomował scenica= takie gówno.....

6 według mnie brc ( w licencjonowanej gazowni = czakram ) da radę . Teraz mam vectrobusa z holenderską instalką i to jest kosmiczna padaka= palą się sondy lambda.... ( klm zdecydowanie nie polecam.. bo to szajs jest )

 

po 17te pojechać do ASO OPEL i sprawdzić stan licznika w poszczególnych sterownikach podzespołów = w 90% licznik był cofniety = wtedy olać frajera.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji LPG to mam w drugim aucie Landi Renzo i sobie chwalę. STAG też jest OK. Popytaj o instalację i montera może tu: http://lpg-forum.pl

 

Co do map... najtaniej jest korzystanie z map w telefonie a jak nie chcesz to pełno jest ogłoszeń od kolesi co za pół ceny aktualizują mapy w rożnych typach i markach aut ;)

 

Obstawiam w ciemno, że 15kkm rocznie to niespecjalnie prawdopodobne w tym aucie. Pewnie jakaś 100 000 skręcona...

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zafi a 2002r na turbinie 192KM.

Założona instalacja STAG, wtryski BARRACUDA, parownik KME

Gaziarz ogarnięty mapy porobił.

Nie ma różnicy gaz benzyna.

Na baku gazu w trybie mieszanym robie około 280km-320km (tankuję ~~34l)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy link skopany, czy co, ale w ogłoszeniu jest mowa o jakimś dieslu.

 

Wracając do tematu Z20LER to trzeba szczególnie zawracać uwagę na skrzynię biegów. Jak wpiszesz gdziekolwiek M32 to wyskoczy cała litania. Ogólnie skrzynie padały ze względu na oplowski olej. Trzeba na to zwrócić uwagę, bo już na starcie może to oznaczać kosz nawet 3tyś. Sam silnik dla mnie ok, choć przed kupnem swojej GTC oglądałem kilka innych sztuk i generalnie wszystko to był zajechane modele. Często pojawia się też opinia że silnik ten lubi wciągać olej - ale jest to raczej kwestia tego, że pełno jest zarżniętych motorów i tyle. U mnie przy przebiegu ponad 240 tyś dopiero po 4tyś wciągnął nadmiarową setkę która mi się wlała podczas wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności