Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny memo scanner u480


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj się zarejestrować na elektroda.pl

Może ktoś ci podpowie jak to ugryźć?


Może da się zrobić jakąś przejściówkę?


Może będzie się dało wyjąć piny i same wolne możesz wtedy wkładać jak potrzebujesz.

Ja kiedyś używałem

prod-1143399194.jpg

 

i miałem luźne piny do wpinania.

Działało dobrze na oplach też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to kabel kkl wiec tu niema cana. to tez daje nam do rozumiwoania ze wszelkie polaczenia takowym sprzetem nawet z innymi markami auto to tak jak tu na schemacie jest 4 to masa 16 to zasilanie plusowe i linia diagnostyczna 7 ktroa wszedzie- powtarzam wszedzie jest linia diagnostyczna dla silnika. inne marki moga miec inne pdozespoly jak abs poduchy itd itd na innych pinach np 8 12 czy 3 itd. Jelsi sie laczymy tylko z silnikiem i nie da rady zeskanowac to porblemem moga byc wspolne moduly na tej samej lini co tez przerabialem. Np vagi te bez cana maja generlanei wszystko na pinie nr 7 czy silnik czy abs czy poducszki maja to na tym jednym pinie. Opel juz ma to osobno. I teraz modul poduch moze ze tak powiem blokowac komunikacje np z silnikiem. Przerabialem tez interfejsy vagowskie bo np z golfem 4 leonem dzialal a z sharanemjuz nie mimo ze te auta sa bez can.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniaczek

Na pierwszej stronie tego posta znajduja sie zdjecia z instrukcji oraz wtyczki jak i wypowiedzi z mojej strony to moze mi doradzisz ktore kabelki odlaczyc przelutowac czy zmostkowac.

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Teraz jestem zdziwiony przyjechal sasiad ktory posiada vectre c z silnikiem 1.8B

Rocznik 2008 zapytalem sie go czy moge podpiac sie u niego interfejsem nie mial nic przeciw bo ostatnio widzial jak sie irytuje ze mi to nie dziala.

A to ze mial blad i sam byl ciekaw czy zadziala sie zgodzil i bez problemu zadzialal u niego wywalilem mu blad nie pamietam jaki on sobie zdrobil zdjecie telefonem zrobilem rescan i zero błędów vin mu takze pokazalo.

Ale malo wazne. Moze mam cos w kabelkach namieszane cos przelutowac odlutowac pomostkowac nie wiem.

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

W wtyczce interfejsu zajęte piny

 

Pin2

Pin4i5 masa

Pin6

Pin7

Pin10

Pin14

Pin15

Pin16 +12v

 

W gnieździe auta

 

Pin3

Pin4

Pin5

Pin7

Pin8

Pin12

Pin16

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maniaczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniaczek

Tak techem jak sie podpinalem dzialalo bez problemu do czasu gdy z mojej winy nie pekla matryca w laptopie i za oj 3tyg bede mial laptopa spowrotem tego mam od piatku i mam problem.

Dzis jak pisalem do sasiada vectry c z 2008 roku sie podpialem i dziala jak zloto u kolegi w vici c juz nie dzialal w audi dziala i jeszcze dzis podpianany bedzie do golfa 5 jak brat wroci

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniaczek do wywalenia błędu wystarczy Ci zwykły ELM 327 na BT + smartfon z apką ScanMyOpel nawet tą darmową Lite. Co prawda wyświetla tylko jeden błąd naraz, ale kasuje z powodzeniem. U mnie na LPG non stop co jakieś kilka tygodni wyskoczy czasem wypadanie zapłonu, raz wyskoczy i tyle. Błąd się po tygodniu sam skasuje czasem, ale wkurza jak mi kontrolka świeci.

Do poważnych ingerencji w ECU tylko OPCOM, szkoda Twoich pieniędzy na te pseudo interfejsy. Bo w sumie już byś miał china clone do tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniaczek

Techa posiadam jak pisalen wyzej tylko laptopa chwilowo nie z mojej winy.

A mam jakis zasmarkany blad bo turbo mi sie raz wlacza raz nie i zanim podejme sie pracy chce wiedziec za co sie zabrac by nie tracic czasu na to co nie mam.

A kupilem to tylko bo niska cena mnie skusiła.

Od kolegi w vici c nie dzialalo w mojej corsie nie dziala w audi kobiety dziala w golfie 5 brata dziala w lagunie 3 takze nie dziala.

 

A chce tego bledu i usterki sie pozbyc bo dojezdzam codziennie 40km do pracy.

Chcialem sie skusic na tego elma bo cena taka sama 30zl ale jednak wybrałem to ale do kobiety auta przynajmniej interfejs.

Jednak poczekam na swojego laptopa by sie podpiac bo nic innego nie pozostalo.

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do odczytania błędu i skasowania wystarczy. Przynajmniej nie trzeba się męczyć ze sterownikami do lapka i kablem. W połączeniu ze ScanMyOpel zaoszczędził mi już sporo kasy. Oczywiście nie reklamuję czy coś, używam darmówki. Wystarczy na jeden błąd. @adam1954 ja wiem, że Wy jesteście profesjonaliści, ale dla nas nie fachowców, czasem wystarczy coś najprostszego i działającego. Takim elmem zepsuć się chyba nic nie da.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem profesjonalistą.

Problem jest w jakości tego Elma.

Jednym się łączy drugim nie.

Przyjechał do mnie kolega z forum z takim właśnie Elmem i z jego Combo wychodziły totalne bzdury.

Mój Legato połączył sie bez problemu.

A był nie wiele droższy.

Więc ja tylko piszę z doświadczenia.Sprawdzone

Legato jedyne z czym się nie połączył to moja Felicja i Renault.

Octavia,Superb,Astra G i H ,Merivy, Fiat.

Faktem jest że najlepiej jest aby u kogoś kto ma taką kostkę sprawdzić czy z twoim autem się łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności