Skocz do zawartości

Wymieniony olej czy za dużo wlane?


antonGTC

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jednak poziom dobry bo sprawdzalem zarówno na zimnym jak i po jezdzie po jakis 5 minutach i jest pod max. a co do wyciekow to zauwazylem je jak polozylem sie pod spod raczej wyglada mi to na stare spocenie kolo / za alternatorem z górwy wogle tego nie widac. Mysle zeby popsikac preparatem do mycia ale musualbym odkrecac chyba dolna obudowe silnika, a teraz bede obserowal czy zbiera sie olej w tej okolicy bo nic nie kapie a wyglada na tluste i oblepione kurzem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

anton dobrze sprawdz okolice alternatora, bo na nim jest zamontowana pompa vacum która smarowana jest olej,czasami pada uszczelnienie i jest wyciek.

Na zimny nie sprawdzamy wyłacznie wg instrukcji tak jak wczesniej napisałem.

Jezeli faktycznie przybywa to przyczyne podał Arkos, no chyba ze mamy dpf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj wg. instrukcji i mam ponad stan , cholera ,samochód 2011r więc chyba ma PDF. Nie wiem co mam robić mam przelatane od wymiany 5tyś , może wymienić olej? Jest zalany jakimś Castrolem 5w30 ,ale zmieniam na GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anton dobrze sprawdz okolice alternatora, bo na nim jest zamontowana pompa vacum która smarowana jest olej,czasami pada uszczelnienie i jest wyciek.

Na zimny nie sprawdzamy wyłacznie wg instrukcji tak jak wczesniej napisałem.

Jezeli faktycznie przybywa to przyczyne podał Arkos, no chyba ze mamy dpf.

dzieki, patrzylem wlasnie tam jest tluste od oleju, ale wyglada mi na to na stary wyciek, bo za okolice alterantora faktycznie sa tluste ale i oblepione juz kurzem wytarlem jedno miejscie przejacalem ponad 200 km i nie widac oleju. Być może poprzedni własciciel uszczelnił to miejsce jak był wyciek a nie została wytarty stary olej. Nic zaznacza m nie kapie jak astar stoi w ty samym miejscu codziennie. A co mi racdzisz ja ksie na 100 % upewnić cz ynie ma tam wycieku bo tam strasznie trudny dostęp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolejnego mechaniora ,mówi może wtrysk leje, ale jak leje to by kopcił ,a tu nic. Sprawdzałem wczoraj olej wg instrukcji 5 min po przyjeżdzie z pracy i niestety jest ponad stan.

 

Postanowiłem kupić olej filtry i będę wymieniał ,zaleje mniej niż trzeba żeby mieć pewność. Czytałem też o tzw płukankach do silnika i mam mieszane uczucia robił ktoś taką operację?, raczej to jest lipa

,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolejnego mechaniora ,mówi może wtrysk leje

 

Trzeba było mu kazać sprawdzić.Bo może to wiesz co jest?

Płukanki ja stosuję i jak na razie skutków ubocznych nie mam.

Ale różnie to ludziom wychodzi.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonGTC sprawdz jedyne dobrze czy nie wycieka. bo wyciek załatwi delikatny alternator.

 

maximart ja osobiscie podejrzewam dpf, wtryski mozna pobieznie sprawdzic programem, ale jak nie dymi to raczej nie ich wina.

Szukał bym przyczyny, bo wymiana oleju problemu nie rozwiąże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba było mu kazać sprawdzić.Bo może to wiesz co jest?

Płukanki ja stosuję i jak na razie skutków ubocznych nie mam.

Ale różnie to ludziom wychodzi.

 

Jakie mogą być skutki uboczne stosowania płukanki ? Bo też niebawem będę wymieniał i się zastanawiałem nad płukanką a po wymianie ceratec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonGTC sprawdz jedyne dobrze czy nie wycieka. bo wyciek załatwi delikatny alternator.

 

maximart ja osobiscie podejrzewam dpf, wtryski mozna pobieznie sprawdzic programem, ale jak nie dymi to raczej nie ich wina.

Szukał bym przyczyny, bo wymiana oleju problemu nie rozwiąże.

DPF ma związek z nadwyżką oleju w silniku? W jaki sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności