Skocz do zawartości

Gość Bartesh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Drodzy forumowicze.. ratujcie ! Ostatnim razem forum bardzo mi pomogło - może i tym razem ktoś podzieli się dobrą radą? :)

 

Może od podstaw:

Opel Vectra C 2004, 1,8 Z18XE. Benzyna + LPG

Gaz był zakładany w lipcu 2016 roku, w międzyczasie po przejechaniu 10tys wymieniłem filtry. O ile dobrze pamiętam wyskakuje błąd 170, coś związanego z paliwem.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony, LPG dobrze współpracuje z silnikiem, spalanie praktycznie na identycznym poziomie, wszystko ładnie.

 

Aaaale... jest jedna rzecz, która nie daje spokoju,

 

Chodzi o kontrolkę emisji spalin:

w_03.png

 

Do tego czasami zapala się kontrolka stabilizacji toru jazdy:

w_02.png

 

Generalnie sytuacja wygląda tak, że stabilizacja toru jazdy zapala mi się bardzo rzadko, najczęściej po ponownym uruchomieniu silnika - znika. (zapaliła się 1x gdzie pomogło skasowanie błędu - "nie wróciła", więc wnioskuję, że komputer wariował, później 2x - pomogło ponowne uruchomienie silnika).

 

Do rzeczy:

Zaczęło się od tego, że zapaliły się obydwie kontrolki na raz - pojechałem do elektryka w celu weryfikacji usterek. Elektryk zbadał sytuację na komputerze i.. stwierdził, że to kwestia mieszanki gazu, kiedy jest zbyt uboga silnik za bardzo się grzeje i komputer wariuje. Usunął błędy, gazownik wyregulował mieszankę (na bogatszą) i było jakiś czas dobrze (przez ok. 1 mies).

 

Jakieś 2 tyg temu byłem po raz trzeci u gazownika celem ustawienia mieszanki gazu, aby ten błąd nie wyskakiwał. Dzisiaj wyskoczyła mi kolejny raz, tym razem planujemy wzbogacić mieszankę na niskich obrotach (do 2 tys.bogatsza mieszanka) i chcemy sprawdzić czy tutaj leży problem.

W jeździe w żaden sposób to nie przeszkadza, nic nie słychać, moc jest w porządku.. Jednak chcę dbać o samochód i nie chcę tego "olewać".

 

 

Spotkaliście się kiedyś z takim problemem? A może to nie jest kwestia gazu? Tyle pytań...

 

Może znacie jakieś genialne rozwiązanie? Proszę o wszelkie opinie w temacie :)

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc!

Edytowane przez Bartesh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może znacie jakieś genialne rozwiązanie? Proszę o wszelkie opinie w temacie

 

 

Domyślam się że ten błąd pokazuje się tylko na LPG?

Tak zmień gazownika.

Odczytaj dokładnie błędy jakie są.

Pojedź do innego gazownika aby sprawdził instalację i wyregulował na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zbierał mapy benzynowej aby ustawić skład mieszanki lpg tylko ustawił autoadaptację i oddał auto klientowi to potem cyrki się dzieją. Jaki stetownik lpg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności