Skocz do zawartości

Jakie spinki do osłony zderzaka


Gość krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ponieważ będę wymieniał halogen, to muszę ściągnąć zderzak - przeglądałem już manuale jak to zrobić - natrafiłem na jeden problem - otóż nie wiem jakie są spinki w dolnej osłonie zderzaka:

post-55950-0-19910200-1498720934_thumb.jpg

 

Poprzedni właściciel przytarł podwoziem i jedna jest całkowicie zerwana a pozostałe mają przytarte łebki także nie ma możliwości by sprawdzić jakie tam są obecnie.

 

Chciałbym je zakupić wcześniej by móc po wszystkim zamocować tą osłonę i złożyć wszystko do kupy.

 

Astra H 2012r - po lifcie.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez krzygaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij jeden i pomierz.

Potem sprawdź np. tutaj http://www.auto-spinka.pl/pl/c/Astra-H/4363/1i dopasuj

Manual https://www.astrah.pl/viewtopic.php?t=1221

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by było najprościej, ale żeby wyjąć te, które mi pozostały, to będę musiał najprawdopodobniej je zepsuć - w takim są stanie.

Auta nie zmontuję, bo zanim zamówię, to minie x czasu a auto jest cały czas potrzebne - także takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

 

Może ktoś poda konkretnie jakie tam siedzą.

Edytowane przez krzygaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy obcęgami chwycić za łebek kołka i najpierw wyciągnąć kołek a potem jego osłonę.

A nawet gdyby w kołku nie było już łebka to jakimś gwoździem wcisnąć do środka kołek (wypadnie przeciśnięty to go znajdziesz do ponownego założenia) a osłonę wyjmiesz.

Zostaną ci jeszcze dwa kołki trzymające.

 

Ale można jeszcze utaj poszukać http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/64/14/89,84,91/

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Zafirze ale ja na tacy ci podałem numery do twojej Aśki H

Tylko wpisać do wyszukiwarki , znaleźć sklep internetowy który to sprzedaje i kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Zafirze ale ja na tacy ci podałem numery do twojej Aśki H

Tylko wpisać do wyszukiwarki , znaleźć sklep internetowy który to sprzedaje i kupić.

No nie bardzo, bo na tym schemacie nie ma elementu o który mi chodzi - zaznaczony na czerwono w pierwszym poście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według manuala nr. 24 pasowałby do góry a 15 do dołu.

Ale to u ciebie są kołki w zderzaku a wyciagnięcie jednego do pomiaru to 5 minut.

Więc nie wiem na co czekasz?

 

A gdyby nawet była niepewność to jakiż to masz wydatek kupując po 3 sztuki nr 15,24 i do tego 2 sztuki nr.22 bo one lubią się urywać przy odkręcaniu(wiem to z autopsji gdy swój zderzak ściągałem).

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzygaj

Pasują z firmy Romix symbol C10005.

 

Wyciągnąć żeby odczytać się nie dało - łebki były przytarte także musiałem je zmasakrować żeby wyciągnąć :)

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności