Skocz do zawartości

Klimatyzacja zbyt duże ciśnienie w układzie.


Gość maximart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem dzisiaj u mechaniora (nowego) chciałem ,żeby sprawdził klimę , mam wymieniony kompresor i niby wszystko jest ok dobrze chłodzi , ale bałem się ,że ilość czynnika jest zbyt duża . W Astrze G powinno być ok 700g natomiast w Astrze H 450g poprzednio miałem 700g nabite. Po sprawdzeniu okazało się ,że jest ok ,ale ciśnienie HI dochodzi do 26 barów i teraz mje pytanie może ktoś wie co może się dziać ?jaka jest przyczyna?

Mechanior powiedział ,że chłodnica może być zanieczyszczona ,albo jakiś zawór.

 

Ktoś wie może co może być przyczyną takiego ciśnienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Zdecydowanie za wysokie. Nie odpowiedziałeś sobie sam? Że zbyt dużo czynnika? Ewentualnie osuszacz z chłodnicy który już się przepracował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź jakiś polecany w Twojej okolicy serwis klimatyzacji (polecany ze względu na jakość a nie cennik ) i zapytaj o płukanie układu klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za wysokie. Nie odpowiedziałeś sobie sam? Że zbyt dużo czynnika? Ewentualnie osuszacz z chłodnicy który już się przepracował

Ilość czynnika jest ok bo to sprawdziłem , mówisz,że osuszacz trzeba sprawdzić.

Wentylator przy jakim cisnieniu sie włacza? pomiar robiony przy jakiej temp na zewnatrz? Jaka byla wtedy ustawiona sila nadmuchu w srodku?

Wentylator klimy załącza się jak tylko wcisnę przycisk klimy , wentylator nowy.Temperatura zewnętrzna ok 24 stopni ,siła nadmuchu na 3 biegu chyba.

Mam pytanko ,jeśli fachowiec wymieniał sprężarkę na nową , to czy powinien wymienić osuszacz i jeszcze jedno po wymianie sprawdzając cały układ wiedział ,że ciśnienie jest za wysokie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coś takiego czytałem przed wymianą kompresora - http://www.delphi-teamclub.pl/files/klimatyzacja-wskazowki.pdf

W moim autku nie skończyło się na samym kompresorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maximart

Z jakiego powodu była wymieniana sprezarka?

Sprężarkę wymieniłem ponieważ stara bardzo mocno obciążała silnik( jazda jakby z 40 koni brakowało) ,pracowała bardzo głośno (wyła) ,a poza tym w układzie było 700g czynnika i wentylator klimy był dodatkowo zatarty. Niby trochę chłodziło ,ale po wymianie dopiero jest ok. oprócz tego ciśnienia.

Sprężarkę na pewno mam nową , czynnika 440g natomiast nie wiem czy osuszacz był wymieniony (da się jakoś to sprawdzić?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz zawsze nalezy wymienić jak układ był nieszczelny i mógł zawilgotnieć... Ciśnienie stanowczo za wysokie. KOledzy dobrze radzą serwis klimy - dobry a nie tani.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności