Skocz do zawartości

Biegi nie wchodzą na rozpędzonej skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

chodź według mnie to wybieraki są w skrzyni

Masz rację, na skrzyni jest tzw pająk.

 

Jeszcze pytanie - czy wiesz kiedy był zmieniany płyn hamulcowy ? Sprzęgło i hamulec maja wspólny zbiorniczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Nowak_J

I znów Kacer mnie zaskoczył... ten sam obwód jest od hamulca i od sprzęgła (łączą sie zbiornikiem)? Auto mam od 7lat ale nigdy nie wymieniałem płynu raz dolałem do zbiornika hamulców kieliszek od wodki plunu bo było mało ale teraz stan jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś nigdy że płyn hamulcowy jest higroskopijny tzn chłonie wilgoć z otoczenia i dlatego zaleca się wymianę co 2 lata ?

Całkiem możliwe że brak okresowej wymiany spowodował problemy.

 

Zerknij na zbiorniczek, masz tam od spodu dwa wężyki. Jeden do układu hamulcowego a drugi do sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nowak_J

Witam. mam złą i dobrą wiadomość. Dobra to taka że zmieniłem tuleje drążka. Zła, że nie pomogło. :) Co do zmiany płynu to nie wiem jak się za to zabrać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do zmiany płynu to nie wiem jak się za to zabrać...

 

Żartujesz ?

Mi google wywaliły tyle wiedzy https://www.google.pl/search?client=opera&q=wymiana+płynu+hamulcowego&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nowak_J

Odpowietrzniki zostały urwane 2 lata temu.oba tył. bo zapiekły się tłoczki ale ruszyłem je olejem. rurkami dolotowymi zmienic? a co ze sprzęgłem bo raczej o to chodzi. jak wprowadzić świezy olej do układu sprzęgła. zbiornik ten sam a rurki już nie. zmiesza się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/1403/podrecznik-mechaniki-pojazdowej-montaz-wysprzeglika-hydraulicznego.html

 

Nie wiem co masz skopane z odpowietrznikami ale informacji o tym jest mnóstwo.

Poszukaj i poczytaj.

Nie ma sensu powielać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz kręcić rurkami dolotowymi to jest duża szansa że końcówki obrobisz kluczem na okrągło.

 

Na skrzyni od góry odszukaj odpowietrznik sprzęgła.

odp0.png

 

starsza wersja

odp1.png

 

nowsza wersja

odp2.png

 

Zdejmij kapturek poluzuj odpowietrznik i załóż wężyk.

Poczekaj aż płyn spłynie do butelki czy słoiczka. Możesz pomóc wciskając kilka razy pedał sprzęgła.

Odpowietrzasz podobnie jak hamulce więc druga osoba będzie potrzebna do pomocy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Sprawa z biegami chyba się rozwiązała. Otóż to wina sprzęgła. Nie dalej jak tydzień temu próbowałem przejechać autem z ulicy na parking a tu pedał miękki. Okazało się że to wysprzęglik, bo leje się płyn hamulcowy do komory sprzęgła. Oddałem auto do mechanika a on powiedział ze dwumasa i reszta też do wymiany będzie. I tu moje pytanie. Da się zastąpić dwumase innym sprzęgłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności