Skocz do zawartości

corsa B - najszybsze wolnossące 8V? Dalszy ciąg --->c20xe-->z20let


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

No to stary... kupujesz c20xe, tłoki nowe z leta, robisz kapitalkę i poleci. Zrobienie bloku prosta sprawa - rozwiercić jakieś c18xe albo x18xe na 2 litry. Tłoki będą nowe, korby albo dokupić w używce z leta albo kute. Wał wytrzyma z c20xe. Głowica ks800 też wytrzyma spokojnie. Jeździ trochę takich hybryd i sprawują się.

A myślałeś o v6 zaturbionym, czy jesteś kolejną osobą, której bardzo przeszkadza duża masa na przedniej osi? Z takiego x30xe na dużym holsecie albo dwóch mniejszych dmuchawkach masz spokojnie 350-400PS. Wytrzymają flaki, sprawdzone. Tylko odprężyć trzeba, ale tu z pomocą przychodzą tłoki z leta bo x30xe też ma średnicę tłoka 86mm. : SMILE :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa mi nie przeszkadza, trudną sprawą jest to, że to mnie wozi do pracy co dzień całe 2km w jedną stronę.

dlatego wolę kompromis - lżej + suszarka.

 

Wynikiem tego jest majonez w odmie, wczoraj sprawdzałem......

Dla ciekawskich blok z20let nie jest taki sam, jak c20ne/xe.

Różnią się pierdołami, i nie są to tylko otwory potrzebne do turbo.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek... Jak wystroisz v6 na LPG to i kopyto lepsze niż na Pb i ekonomia się pojawi.

Prosty rachunek ekonomiczny: Zakup x30xe - za tysiaka wyrwiesz. Komplet panewek głównych i korbowych ~350. Obróbka głowic ~1000. Nowe tłoki (komplet Wiseco 4szt = 1500) za 6 sztuk 2200-2300. Nowe pierścienie ~60-70 na 1 cylinder x 6 = 400-450. Uszczelnienia silnika w tym UPG ok. 600-700. Rozrząd ~400.

Pozostaje jedynie otwarta kwestia turbiny - jedna dupna z lagiem albo 2 mniejsze z mniejszym lagiem...

Takie x30xe z kompresorem eaton m112 jedynie z przekładkami pod głowice z kwasiaka (chyba po 1mm) i pod 400 z tego co pamiętam miało. Flaki są naprawdę mocne w tym silniku. Zasoby części nie do opisania. Co się nie sypnie to masz tanio i wszędzie. No i zawsze to v6... Żeby leta wydłubać na 400 to chyba sporo większe nakłady idą - choćby na cały kuty dół. Korby chyba 3500 jakoś tak... W samych gratach czapka pieniędzy idzie a gdzie jeszcze taki standardowy remont?

Myślałbym w tym kierunku.

Widziałeś naocznie w Rudnikach w 2006 jak byliśmy. Był kadett let i kadett x30xe. Startowali razem na kresce... Co Ci mam więcej bajdurzyć? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ;)

Tylko, że ja już utopiłem ze 20kPLN , których nie widać......

Jak Kasi powiem, że kce V6, to na bank będziecie mieli znajomą stypę : SMILE :

 

 

EDYTA

 

Zresztą te dwieścieparę koni w corsie starczy.

Jak mieli na 3 biegu do odcinki(8200), to uważam, że jest gitara.

 

Stare lety są lepsze.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kasi powiem

Nic nie mów! Po prostu zrób, a ten swój do ludzi pogoń za dobrą monetę :-D :-D :-D

Wsadzisz seryjne x30xe i masz lepiej od seryjnego leta. I na pewno 20k nie będzie trzeba w niego pakować. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że Kasia palcem robiona i nie skuma o co kaman?

Niejednego na forum by nauczyła codziennej obsługi auta ;)

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moment obrotowy ma równy, jak blat stołu. A w uturbionym suszarka musi się rozkręcić :P

 

I seryjne x30xe nie musi nic pompować - samo 211kM starczy, żeby tą budę pogonić :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie teraz myślę, że miałem sparing z polonezem x30xe.

Fakt, cięższy, a ja na serii programie i jakoś to porównywalnie się zbierało.

Teraz pewnie bym go zjadł baz popicia, ale się nie uda, bo w poldzie będzie r5 z volvo, czyli 2,3T.

Ale jestem gotowy na sparing, się dmuchnie 1,5 i pozamiatam ;)

 

Abstrachując do kadettów na zlocie, to albo let był zajeżdżony, albo 3,0 dłubnięte ;)

Prędzej to pierwsze.

 

I prawdą też jest, że turbo słabo się zbiera ze startu stojącego, lepiej jest z rolki.

 

 

W xe miałem 5,55 do setki , teraz pewnie będzie z 8s.

ale za to do 200 będzie 13.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności