Skocz do zawartości

Metaliczny stuk


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vectrab99

Na początek chciałbym wszystkich przywitać :)

 

Jestem posiadaczem Vectry B z 1999 roku. Problem jaki mam pojawia się tylko na progach zwalniających i to tych wąskich co są na całą szerokość drogi, a na tych kwadratowych progach podłużnych oraz wszelkiego rodzaju dziurach i studzienkach, problemu nie zauważyłem. Chodzi o to, że najeżdżając na próg zwalniający tylną osią słychać pojedynczy metaliczny dźwięk, nie zbyt głośny, słyszalny tylko wtedy jak mam otwarte okno.

 

Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny z czym to może być związane ponieważ tak: zawieszenie mam sprawdzone całe i zero luzów, tuleje tylne 6 sztuk niedawno wymieniane, ustawiona cała geometria, autko ładnie się prowadzi jak należy i wgl, amorki na przeglądzie wyszły tył wyszły 78 i 79%.

 

Próbowałem to sprawdzić tak domowo, czyli uginałem tył opierając się rękami, ale nie wydaje wtedy takiego dźwięku. Często jeżdżę szybko na trasie dlatego pomimo wiekowego już auta dbam o nie i lubię jak mi wszystko gra :) Możliwe, że to jakaś pierdoła, ale boję się żeby z tego potem coś nie wyszło poważnego... Jutro jeszcze muszę sprawdzić czy to coś w bagażniku się nie obija, ale to raczej nie ten trop.

 

Co tu można sprawdzić co by odpowiadało za metaliczny dźwięk tylnej osi ? Sprężyny ?

 

Wytrwałych, którzy dotarli do końca pozdrawiam :D I proszę o pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Vectrab99

Raczej odpada, jak kupilem to auto to wydech nie mial na czym sie trzymac, oddalem do ASO, wszystkie gumy mi pozakladali ladnie, a z 2 tyg temu bylem na kanale to je widzialem i wszystkie na swoim miejscu, wiec wydech jest sztywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki hamulcowe ?

Amortyzator mimo swojej sprawności gdy ma luz tłok -tłoczysko też stuka metlicznie.

Czyli zdjąć amorka i ręcznie nim szarpać by wyczuć czy są luzy i czy klepie.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectrab99

Zaczalem bardziej przysluchiwac sie i doszedlem do wniosku ze prawdopodobnie to wydech, na postoju czasem slychac takie dzwonienie ktore ustaje jak dotkne rury wydechowej. A podczas naciskania gazu lub odejmowania jest taki dziwny dzwiek, jakbym na cos najechal kolem (taki dzwiek pekajacego plastiku), ale w oponach nic nie mam...

 

 

Nagrałem dzisiaj ten specyficzny dźwięk, słychać go w 3-4 sekundzie. Może ktoś jest w stanie ustalić co te "stuki" powoduje... Jest to nieregularne, ale najczęściej podczas dodawania gazu lub odejmowania jest pojedynczy stuk. Na nagraniu akurat ruszałem bez gazu na samym sprzęgle.

 

 

Doszedl jeszcze odglos podobny do tego jak jest gwozdz w oponie, to juz caly czas slychac, ale sprawdzilem opony i sa idealne, nic nie maja z cial obcych w sobie co by moglo wydawac taki dzwiek... Juz mam zalamke :(

Auto (online-audio-converter.com).mp3

Edytowane przez Vectrab99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zalamka

tylko do roboty

auto na kanal

jeden w aucie drugi pod i patrzec co gdzie stuka

ponapinac uklad napedowy

tylko podniesc auto zeby nie odjechalo przez przypadek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectrab99

Tylko od czego zaczac i co sprawdzac ? Bo na postoju dodawanie gazu nie powoduje zadnych dzwiekow. Testowalem przeguby skrecajac na maksa kola w jedna i druga strone i zero dziwnych odglosow, lozyska raczej to tez nie sa bo lozysko huczy, zawieszenie mam sprawdzone, dlatego mnie to dobija juz :D Tyle kasy w tym roku w to auto wpakowalem, a za miesiac jade na urlop i w sumie w kilka dni 2 tys km chcialby zrobic bez stresu czy nie stane gdzies...

Edytowane przez Vectrab99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A podczas naciskania gazu lub odejmowania jest taki dziwny dzwiek, jakbym na cos najechal kolem (taki dzwiek pekajacego plastiku), ale w oponach nic nie mam...

 

 

Nie masz czasem spalania stukowego?

Ja bym sprawdził w blokach pomiarowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectrab99

 

 

Nie masz czasem spalania stukowego?

Ja bym sprawdził w blokach pomiarowych

 

Hmm, chciałem tylko zaznaczyć, że mam diesla 2.0 dti, więc chyba w przypadku diesli jeśli występuje spalanie stukowe to musi być chmura czarnego dymu ? Bo mój dieselek prawie nic nie dymi, a rura wydechowa na końcu przynajmniej z zewnątrz jest baardzo jasna :) Bo w środku to standard chyba, że jest czarna :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności