Skocz do zawartości

Corsa D - Czasem "nie odbijają" kierunkowskazy


Rekomendowane odpowiedzi

Od początku użytkowania mojej Corsy mam problem z "nie odbijającymi" czasem kierunkowskazami. Problem nie występuje zawsze. Mam następujące spostrzeżenia:

- Zazwyczaj jeśli odpalam samochód po dłuższym postoju to jest ok.

- Jeśli zgaszę tylko na kilka-kilkanaście minut to wtedy po ponownym odpaleniu zazwyczaj nie dziłają

- Jeśli odpalę i kierunkowskazy odbijają prawidłowo to aż do zgaszenia silnika będzie ok

- Jeśli kierunkowskazy nie odbijają to wtedy zdarza się (ale nie zawsze), że przestaje działać ABS i zapala się kontrolka. Zgaszenie i ponowne odpalenie silnika gasi kontrolkę ABS


Wyświetla się błąd C0460 (czujnik kąta skrętu nieskalibrowany). Czujnik nie daje się skalibrować.


Czy ktoś miał podobny problem? Poza nie odbijającymi kierunkowskazami i sporadycznym problemem z ABSem wszystko jest OK (brak problemów ze wspomaganiem).


Pierwsza diagnoza mechanika była taka, że czujnik kąta skrętu jest w module CIM, jednak po rozebraniu stwierdził, że czujnik kąta skrętu prawdopodobnie jest na kolumnie kierowniczej i trzeba by ją oddać do regeneracji.


Czy ktoś wie, jak jest w rzeczywistości i gdzie faktycznie jest montowany czujnik kąta skrętu w tym modelu?


Samochód: Corsa D A12XER 2012r bez ESP
Edytowane przez malek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

A jaką metodą kalibrowałeś?

 

Czujnik kątą skrętu jest w kolumnie kierowniczej. Jest on w okolicach stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi mechanik. Czasem kalibracja się udaje, ale po ponownym odpaleniu jakby się kasowała. Wydaje mi się, że robiłem kiedyś kalibrację przez op-coma i było podobnie.

 

Kiedyś też jeśli odpaliłem samochód i kierunki nie odbijały to mogłem wykonać obroty kierownicą prawo-lewo w pełnym zakresie i zaczynały działać - ale nie zawsze się to udawało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Odłącz akumulator na chwilę, podłącz ponownie, włącz zapłon(ale nie odpalaj silnika) i wykonaj pełny obrót kierownicy w lewo, potem w prawo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem jeszcze w innym serwisie i już wszystko wiem (niestety) na 100%. Czujnik kąta skrętu w Corsie D (przynajmniej w moim egzemplarzu) jest w kolumnie kierowniczej, a więc aby naprawić swoją usterkę musiałbym kupić używkę lub zregenerować obecną - chyba sobie daruję póki ogranicza się to do sporadycznego problemu z kierunkowskazami. Cena nowej w serwisie jest zaporowa - ponad 7000zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności