Skocz do zawartości

Zasilanie anteny na ktorym pinie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cybertom

Witam

Kupilem Merive 1,6 16V 2004r. Poprzedni właściciel wymienił oryginalne radio na JVC. niestety radio ledwo co łapie jedna ze stacji i to z wielkimi szumami. Na kawałku kabelka łapie wszystko. Doczytałem ze antena może mieć wzmacniacz i bez zasilania tak będzie. Pytanie na którym pinie go szukać. Pewnie to któryś z tych małych pinów. Pod spodem zdjęcie kostki jaka mam. Jeśli by ktoś miałby cala rozpiskę najlepiej po polsku to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Tommek

 

post-56266-0-34983000-1500286084_thumb.jpg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

W oryginalnym radiu zasilanie idzie po wtyczce antenowej. Musisz zakupić separator antenowy oraz go podłączyć do kostki ISO(pin +12V po włączeniu radia, używany do wzbudzenia wzmacniaczy itd).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwany porównaj wtyczkę z pierwszego postu i tą co podałeś - to całkiem inne modele.(tą co pokazałeś nawet nie jest z Opla)

Finerek 123 nie wiem skąd masz takie wiadomości ale nie są prawdziwe.

Ja 37 :spoko: na stronce co podałeś jest opis kostki o którą pyta Cybertom Ale jak ktoś tam pierwszy raz trafi to zajmie mu chwilę aby znaleźć właściwy wątek.

 

Dla jasności - zasilanie wzmacniacza w podstawce anteny jest na osobnym kablu. Wystarczy jej się przyjrzeć. http://czesci.poradyopel.pl/8683-podstawa-anteny-dachowej-astra-h-corsa-d-meriva-ab-zafira-b.html

A zasilanie w wtyczce radia jest z pinu oznaczonego AR

 

 

pincd30.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cybertom

Witam Panowie. Podłączyłęm separator i radio zaczęło grać chociaż w mieście mocno szumi. Musze spróbowac to co pisze Kacper. Pozdrawiam

Byłem zobaczyć i u mnie ten przewód jest przecięty w radiu. Spróbuje go podłączyć i zobaczę co się będzie działo. Może nic się nie spali.

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator jest potrzebny gdy zasilanie wzmacniacza jest po kablu antenowym.

Jeśli będziesz chciał zrezygnować z niego to upewnij się czy na wtyczce antenowej wpinanej do radia nie wraca napięcie z wzmacniacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cybertom

Chciałbym jeszcze dopytać o dwie sprawy.

1. Czy w Mericie 2004r nie ma już zasilania po stacyjce ? Patrząc na ta kostkę nie widzę jest tylko stałe 12v

2. Czy pin CAN H i CAN L to są piny do sterowania wyświetlaczem ? Coś ala i2c ?

Podrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 zasilania 12 V po stacyjce już nie ma. jeśli potrzebujesz to możesz podpiąć pod gniazdo zapalniczki ( jeśli zanika napięcie po wyłączeniu zapłonu)

ad2 odnośnie CAN -poszukaj informacji w sieci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cybertom

Witam ponownie. Prawie wszędzie znajduje informacje ze magistralę CAN opel wprowadził na przełomie 2005/2006r tymczasem moja mirinda jest z 2004 no i niestety ma już CAN co komplikuje sprawę bo chciałem sterować wyświetlaczem za pomocą avr. Parę projektów juz widziałem ale na starej magistrali i2c na CAN nie znalazłem ale i tak dziękuję forumowiczów za pomoc. Uczę się dopiero Opla ba cały czas to byłem na VW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności