Skocz do zawartości

Przekręt allegro.


Gość hak64

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem niedawno okazję przekonać się o oszukańczych praktykach stosowanych przez portal aukcyjny allegro. Nie bawiąc się zbytnio w opisywanie sytuacji wrzucam treść autentycznego maila kierowanego do nich.

Witam.
W związku z naliczoną kolejną opłatą za wystawienie przedmiotu na sprzedaż
informuję, że żądanie tej opłaty jest całkowicie bezprawne. Wystawiłem samochód
na sprzedaż zgodnie z informacją wskazaną w warunkach umowy na okres 10 dni. W
takcie trwania oferty otrzymałem od Allegro maila z informacją o możliwości
bezpłatnego wystawienia kolejnego przedmiotu, z czego skorzystałem wystawiając
ponownie samochód na sprzedaż po zakończonej aukcji. Z niezrozumiałych dla mnie
względów zespół Allegro wystawia ponownie mój samochód na sprzedaż, żądając ode
mnie opłaty za trzecią i czwartą już ofertę sprzedaży. Zaznaczam, że w warunkach
oferty widnieje pozycja „wznawianie oferty” , której nie zaznaczyłem (nie
wyraziłem więc zgody na wznawianie oferty), w związku z czym uważam, że zespół
Allegro bezprawnie dysponuje moją własnością, samowolnie wystawiając mój samochód
na sprzedaż obciążając mnie przy tym kosztami wystawienia przedmiotu. Jest to moim
zdaniem ewidentne wyłudzenie nienależnego świadczenia i rażący przykład
oszukańczych praktyk stosowanych przez zespół Allegro.
Mając powyższe na uwadze oświadczam, że zasadna jest wyłącznie opłata za pierwszą
ofertę (już opłacona). W przypadku drugiej – rzekomo bezpłatnej – być może także
opłata może okazać się zasadna (nie zapoznałem się bowiem ze szczegółowymi
warunkami owej bezpłatnej oferty). Natomiast żądanie opłat za samowolne wznawianie
oferty sprzedaży jest całkowicie bezzasadne i bezprawne. Dlatego też odmawiam
uiszczenia opłaty za trzecią i czwartą ofertę sprzedaży.
Nadmieniam, że w przypadku dalszego nękania mnie wezwaniami do zapłaty za te
„nadprogramowe” oferty opublikuję treść niniejszego pisma, oraz dotychczasową
korespondencję z zespołem Allegro na kilku portalach społecznościowych i forach
motoryzacyjnych, co skutecznie powinno uchronić Wasz zespół od ryzyka kontaktów z
klientami.
Z poważaniem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku mailach otrzymałem odpowiedź (fragment): "Rozumiem, że automatyczne wznowienie oferty nie było Pańską intencją. Przeanalizowałam Pana zgłoszenie i w tej sytuacji wyjątkowo zwróciłam Panu opłatę za ostatnie przedłużenie oferty".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot "wyjątkowo" daje dużo do myślenia. Mianowicie tyle, że nie chcą przyznać się do swojego błędu. Zawsze stosuje się takie zwroty. "Wyjątkowo przychylamy się do Pana/Pani prośby". Ty im ładujesz merytoryczną wykładnie swoich żądań a oni "wyjątkowo" się do nich przychylają - jakby mieli inne wyście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z uwagi na wyjątkowość i zwrot kosztu tylko jednej nadprogramowej aukcji, spełniam obietnicę zawartą w ostatnim zdaniu pierwszego maila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest nowy wątek przekrętu. Kolega z innego forum reklamuje taki "wałek":

"opłaty naliczane co 10 dni przy ofercie wystawianej na 20 dni z konta prywatnego - podczas wystawiania
takiej oferty brak informacji o tym iż opłata jest tylko połową ceny".

W ofercie alledrogo, w tzw. formularzu zamówienia dodano taki zapis "Pełna kwota opłat dla oferty dostępna będzie po jej zatwierdzeniu w historii konta. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Allegro" (regulamin Allegro to kilka stron do których należy dołożyć kilkadziesiąt stron załączników stanowiących jego integralną część):

Wracając do owego zapisu ("pełna kwota opłat..."). Jak dla mnie równie dobrze każde biuro turystyczne może oferować "wyjazdy na koniec świata za darmo" * z opłatą po powrocie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Takie przekręty są ostro karane i łątwe do wygrania jeśli chodzi o sprawy sądowe. Na Twoim miejscu nie czekałbym długo tylko atakował do kancelarii prawnej

 

Odważny jesteś, że w pierwszym poście walisz spamem. Tak się dziwnie składa, że wprawdzie dość dawno, ale skończyłem studia na wydziale prawa i nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby uruchamiać "żarna" sprawiedliwości z powodu kilkudziesięciu zł, bo więcej wydam na papier, znaczki i opłaty skarbowe.

Edytowane przez hak64

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności