Skocz do zawartości

ASTRA H 1.6 nie osiaga temperatury do 10 km


Gość pectore

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Astra H 2007

1.6 benzynka 105 KM


Sprawa z temperatura, jestem w 99% pewny ze poszedl termostat, ale musze sie upewnic poniewaz naprawa nie jest najtansza.

Czy po wyjeciu termostatu wystarczy ze doleje plynu do zbiornika czy caly wyleci ?


Tutaj macie fote, ten waz :



Kiedy to komputer pokazuje 50 stopni to waz juz jest goracy... chyba tak nie powinno byc. Czujnik temperatury ewidentnie by odpadal bo moge wnioskowac ze komputer dobrze wskazuje temperature po 5 minutach od uruchomienia. Dzisiaj tez zaobserwowalem ze po krotkiej jezdzie juz jest chlodnica goraca, a waz od termostatu juz w ogole. Potrzeba jakies 10 km, przy temperaturze 20 stopni na dworzu, zeby silnik rogrzal sie do 90 stopni.

Jesli nawet biorac pod uwage ze niby w tym samochodzie termostat otwiera sie przy 105 stopniach, czyli nie powinno byc mowy o tym ze chlodnica przy 60 stopniach juz jest nagrzana, wraz z wezem ktory idzie od termostatu do chlodnicy. I to tak jest, ze wystarczy dodatkowo wlaczyc sobie np drugi bieg ogrzewania w samochodzie i z automatu temperatura leci ponizej 90. A jak przyjdzie zima to nie wiem.



PS > faktem jest, ze bardzo dlugo wyskakuje mi blad P0171 lub P0171p

Mechanicy nie wiedza od czego, a moze to wlasnie od tego ? Bywa ze np na dlugiej trasie po 400 km potrafi sie check zapalic. Uboga mieszanka czy cos w tym stylu. A moze to wlasnie od tej zlej temperatury... nie wiem sam.

Edytowane przez pectore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzec na oryginalne termostaty

105 stopni temperatura otwarcia

 

https://www.partsrunner.de/Kuehlung/Thermostat-Kuehlmittel/OPEL/ASTRA/ASTRA-H-Caravan-L35/16-105ps

 

to nie sa informacje wyssane z palca

 

http://allegro.pl/termostat-opel-astra-ii-g-1-6-astra-iii-h-1-6-1-8-i6902510002.html

temperatura otwarcia: 105 [°c]

 

Tak niestety jest. Te ople potrafia sobie smigac na temperaturze 113 stopni i nie ma problemu. Mialem taki przypadek kiedy to stalem w korku, samochod osiagal temperature 113 stopni po czym dopiero wentylator zaczal chlodzic. Myslalem ze to jakas awaria wentylatora, wymienilem, ale w dalszym ciagu tak bylo. Z pozniejszych informacji wywnioskowalem ze tym w ogole sie nie ma co przejmowac. Ten model tak ma i to nie jest auto gdzie bedzie sztywno jak na patyku trzymac 90 stopni.

 

Ale moje pytanie jest inne, jesli po wlaczeniu auta, nie wiem po 2 minutach na postoju waz ktory jest na zdjeciu robi sie od razu cieply, to w tym przypadku ulegl awarii termostat bo jest non stop otwarty ?

Edytowane przez pectore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być podawana temperatura całkowitego otwarcia.

Moje dane pokazują inaczej - zaczyna sie otwierać przy 92*C

Jak w prawie każdym oplu.

Inaczej spotkałem tylko w z20let - 91*C.

Wentylator 2 bieg zawsze startuje przy 102*C, wtedy może go słyszysz, albo przy klimie jest inaczej.

pierwszy bieg startuje ok 96-97*C tego możesz nawet nie zauważyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w porzadku, moze tak ma byc. Mi drugi bieg startowal przy 113 stopniach i bylo to kilkanascie razy przeze mnie sprawdzane. Komputer wiadomo, moze tez swoje przeklamuje.

 

No a sprawa tego termostatu. Co na to powiesz ? Jesli waz zaraz po wlaczeniu auta jest cieply, wraz z chlodnica ? Bo moim zdaniem termostat jest caly czas otwarty. Na logike chyba nawet to bezsensu zeby od razu plyn szedl na chlodnice, skoro jeszcze zimny silnik

Edytowane przez pectore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie mam, ale mysle ze np jak po calej nocy poszedlem odpalic auto i po jakis 2 minutach waz robil sie juz cieply to raczej tak by wygladalo jakby byl otwarty.

Warto w ogole inwestowac w jakis tani termostat typu ATP , czy lepiej dolozyc i np kupic WAHLER ? bo o oryginalnym od OPLA nie mysle nawet, bo mieszkam w Niemczech a tu pewnie cena bedzie minimum 2 x wieksza niz ten Wahler.

 

Bo z tego co widze to np

 

http://www.ebay.de/itm/Fur-GM-Chevy-Aveo-Cruze-Tracker-Pontiac-G3-Thermostat-Montage-96984104-/291648099325?fits=Year%3A2007%7CMake%3AOpel%7CModel%3AAstra+H+Caravan%7CPlatform%3AL35%7CType%3A1.6&hash=item43e794d3fd:g:cLIAAOSw44BYMvxy

 

ten cieszy sie popularnoscia i ludzie biora mimo ze te lepsze kosztuja nawet 70 euro, a tu 20...

Edytowane przez pectore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cię pocieszę.

Ja chyba ze 3 termostaty zmieniłem, zanim trafiłem na taki, który działa jak chcę.

Tylko że u nas termostat to 30-35PLN.....

I firma nie ma raczej znaczenia, kiedyś Wahler był gitara, teraz niestety sie coś spsuło - chiny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wymieniony

8da58fd42f5c.jpga33bc7063079.jpg

 

Ale tragedia ogolnie. No wyglada ladnie :D Widac juz uszczelka cala poszla. Po wymianie naturalnie waz po uruchomieniu zimny. Zobaczymy czy ten blad 0171 przestanie sie pojawiac ale to nie wiadomo czy to od tego

Teraz tak... uruchomilem go co prawda do 50 stopni doszlo, ale wody nie ubylo w zbiorniku, zapewne jak dopiero termostat pusci wode. Jakos tam wielce nie wylecialo tej wody. Na dobra sprawe w pozniejszym etapie doleje wode ze sklepu i tyle. Bo sprawdzalem to tam bylo chyba do -30 czy jakos tak to na spokojnie.

 

Normalnie jezdzic ? nic nie odpowietrzac ? czy tam po 20 km np korek ew. odkrecic ?

Edytowane przez pectore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności