Skocz do zawartości

Problem z zapalaniem


Gość TiKiKi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie spotkałem się z tak naciągniętym łańcuszkiem który wywołuje anomalia a nie jest słyszalny.

Pytałeś się elektryka jakie błędy teraz ci odczytał?

Pytałeś się go dla czego kontrolka miga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj wezmę samochód z warsztatu i podjadę do elektryka osobiście i zaczniemy od początku, ponieważ wydaję mi się, że mechanicy najchętniej wymieniliby cały silnik żeby był święty spokój, bo nie potrafią znaleźć usterki.

 

Co do kontrolki to powtarzałem o niej w kółko ale jakoś nie wywoływało to w nim większego zainteresowania.


Co ciekawe u elektryka wyskoczył błąd czujnika wału oraz ciśnienia paliwa. Mechanik stwierdził, że przyczyną są wtryski, ale że pomierzy jeszcze ciśnienie, zostałem zapisany na listę na przyszły piątek.

Edytowane przez TiKiKi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na chwilę obecną jestem w dołku wizyta u drugiego mechanika nic nie pomogła, no może jedną rzecz naprawił nie wywala już błędu wałka, bo jak się okazało w poprzednim serwisie zapłaciłem za oryginalny czujnik a została założona podróbka za 20 zł i to ona wywalała błąd, więc błąd czujnika został wyeliminowany, kolejnym krokiem było sprawdzenie wtrysków i jak się okazało są one OK, następnie dostałem informację, że walnięta jest pompa wtryskowa skoro takie info poszło to zakupiłem oryginalną pompę wtryskową z myślą, że już wszystko będzie działać, (bo przecież sprawdzał ....) a tu po zamontowaniu pompy niespodzianka, auto dalej ma te same objawy, już powoli przestaję wierzyć w Polskich mechaników, ponieważ auto stoi tygodniami w warsztacie i po wielokrotnych zapewnieniach, że przyczyną jest na 100% ta część okazuje się, że to nie jest to. Pomijam fakt, że zostałem oszukany u pierwszego mechanika, Może macie jakieś sugestie za co się teraz złapać ?

Edytowane przez TiKiKi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną radę.Kup sobie Opcoma podłacz go przy odpalaniu i zrób zapis danych.

Wtedy można będzie porównać parametry czujników czy odbiegają od normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość katoga64

Witam

Nie chce powielać i otwierać nowego tematu więc podepnę go pod już istniejący .Szablonowy problem jak u kolego

TiKiKi

.Podobny schemat wymiany podzespołów prawdopodobnie niepotrzebnie bo autko odpala żle. Załączam film od 0,40 min trzęsie silnikiem.. Żadne kody błędów nie wystepuja . Trzech mechanikow nic nie poradziło. Jakies sugestie .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katoga64

Wtyryski wyciągnoł mechanik bo jeden był zapieczony wstawił regenerowane i wprowadził kody w kompa. Chodzą poprawnie po dodatkowej wymianie pompy ciśnieniowej też po regeneracji. Nic to nie pomogło Obecnie autko pali na trzy próby raz jak widac na filmie. Na wolnych obrotach do 1500-2000 rozpedzając sie na 2-biegu silnik wydaje dziwny dzwięk potem wszystko jest ok (3-bieg i wyżej) ma dynamikę jazdy przyspiesza bez problemu chodzi normalnie. Ręce opadaj myslę choć nie jestem fachowcem ale problem może byc z elektryką.???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katoga64

W dniu dzisiejszym mechanik (z Polski) wymienił dwa czujniki jak na zalączonych fotkach.Auto narazie jest w trakcie obserwacji bo w warsztacie pali 10/10 bez problemów. Test pokarze czy to było przyczyna robienia z Combo-Zetora.

 

Drugie zdjątko ma za duży plik i się nie załaduje Sorrki.

post-54819-0-08256600-1519223917_thumb.jpg

Edytowane przez katoga64

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności