Skocz do zawartości

Opel astra g 1.6 16v problem z odpalaniem


Gość DaKo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to moj pierwszy post i mam nadzieje ze ostatni. Otóż od pewnego czasu podczas odpalania na benzynie moj opelek ledwo odpala trzeba odrazu deptac gaz i gdy juz odpali to pare razy obroty skacza od 500 do 1000 i sie uspokaja. A gdy odpale bez wciskania gazu to czesto wyskakuje kontrolka samochodu z kluczem chyba od elektroniki silnika. Moze mial ktos podobny problem i wie jakie moze byc rozwiazanie. Z góry dziekuje

Dodam jeszcze ze gdy odpala to szarpie silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A gdy odpale bez wciskania gazu to czesto wyskakuje kontrolka samochodu z kluczem chyba od elektroniki silnika. Moze mial ktos podobny problem i wie jakie moze byc rozwiazanie.

 

 

Tak myślę że większość z forumowiczów tą kontrolkę miało.

Co zrobili?

Odczytali błędy,bo nawet w instrukcji pisze że to należy zrobić w takim przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam sory za odkop tematu ale mam tak samo, tylko żadne kontrolki sie nie palą i nie ma żadnych błędów silnika ;/ proszę o pomoc wymieniłem świece, czujnik temperatury sprawdziłem cewkę i jest dobra

 

dodam jeszcze że czyściłem przepustnice

Edytowane przez gastrag

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mu wyskakuwal blad egr ale eymienilem swiece na denso wyczyscilem egr i odpala od buta

Masz widzę LPG wiec poczytaj o problemach związanych ze złą regulacją LPG

Oraz jak źle wyregulowane LPG wpływa na mapę Pb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz widzę LPG wiec poczytaj o problemach związanych ze złą regulacją LPG

Oraz jak źle wyregulowane LPG wpływa na mapę Pb.

jak zapali to chodzi bardzo dobrze na pb/lpg tylko problem z odpaleniem musze wciskac pedał gazu jak zalapie to wchodz 300 500 dopiero na normalne obroty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wlasnie mam problem z lpg pojechale do gazownika na regulacje niestety astra palila 22l gazu,szarpala obroty spadaly do 400 przy hamowaniu.Gazownik powiedzial ze reduktor do wymiany ale postanowilem samemu pobawic sie regulacja po wymianie swiec i wlasnej regulacji astra pali 14l i wszystkie inne problemy znikly.

A jeszcze pytanie do was co polecacie regulacje sruba czy krokowiec bo ktos mi wymintowal i wstawil srube.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik powiedzial ze reduktor do wymiany ale postanowilem samemu pobawic sie regulacja po wymianie swiec i wlasnej regulacji astra pali 14l i wszystkie inne problemy znikly. A jeszcze pytanie do was co polecacie regulacje sruba czy krokowiec bo ktos mi wymintowal i wstawil srube.

 

 

A wiec tutaj leży problem.

Ktoś z drugiej gen LPG zrobił ci pierwszą.

Druga gen.gdybyś poczytał musi mieć krokowca.

Więc proponuję odtworzyć tą instalację LPG do tego jak powinno być i wtedy możez bawić sie w regulację

Twoje spalanie LPG powinno zejść co najmniej do 9 l

 

 

ze spalaniem nie mam problemu bo spala mi 7 litrów gazu

 

 

7 l domyślam się że w trasie.

Jeżeli masz takie spalanie przy jeździe mieszanej lub miejskiej to mam podejrzenie że masz ustawione LPG zbyt ubogo.

A to też rozwala mapy LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 l domyślam się że w trasie.


Jeżeli masz takie spalanie przy jeździe mieszanej lub miejskiej to mam podejrzenie że masz ustawione LPG zbyt ubogo.

A to też rozwala mapy LPG.

 

 

no robie trasy codziennie 80 km auto chodzi dobrze nic nie szarpie ani nie ma spadku mocy tylko z tym odpalaniem ma problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności