Skocz do zawartości

Opel Corsa B, auto dusi się a potem dostaje kopa


Gość TomaszNZM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomaszNZM

Tomasz nie trzeba szukać w google.

Podałem ci linka http://opelvindekoder.pl

Tam od razu wychodzi ci rubryka do wpisania Vinu.

Wpisujesz,klikasz na sprawdź i masz.

 

 

W sumie wystarczy.Ale nawet na podstawie tego drugiego linka o corsie b myślę że już sprawdziłeś pompę i resztę podzespołów.?

 

A było tam opisane jak sprawdzić monowtrysk(twój gaźnik) oraz ciśnienie paliwa i pompę.

Sam ją podejrzewasz to po prostu kup nową.

Panie ja podejrzewam co podejrzewam ale napisałem że tak myślę co nie znaczy że jestem jakimś tam znawcą, mam trochę wiedzy ale do znawcy to mi daleko, druga sprawa jeżeli chodzi o pompę rozmawiałem z takim pracownikiem w moim zakładzie on mówi że to nie może być pompa paliwa, ponieważ ona pracuje, jakby była nie sprawna to by nie chodziła, druga sprawa jest nieszczelna pokrywa od baku gdzie znajduje się pompa paliwa ale na forum elektroda mówią mi że to służy po to aby paliwo nie uciekało szczególnie gdy masz pełny bak, też mówili być może pompa jest za wysoko, no przecież ja ją pchnąłem na maxa na dół,dalej to przewody nie zauważyłem tam żadnych nieszczelności,następnie to może być filtr paliwa, ostatnio była ona tak zasyfiona że szkoda gadać i 3-4 miesiące wymieniłem na nową, dalej może to być gaźnik bo dalej już nic nie ma, 1, pompa paliwa 2.przewody 3.filtr 4.znowy przewody i 5. gaźnik.Co do gaźnika właśnie pracownik z zakładu z którym rozmawiałem też podejrzewa gaźnik jak mój brat , tłumaczył on mi że to może być nierówna praca gaźnika.

a co do typu silników macie tu poniżej mój VIN bo tam nie pisze nic za bardzo ale jak chcecie to zobaczcie

W0L000073S6039324

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt nie ma silnika.

Kolegi AF z 95 r wychodzi ładnie.

Pompa że pracuje to nie znaczy że pompuje.Powinno być bodajże ciśnienie 0.8 bara.

Masz tam opisane jak zmierzyć ciśnienie i wydatek paliwa.

Pompa może pompować ale nie wiadomo czy węże są drożne.

 

Tam nie masz gaźnika ale jak pisałem monowtrysk (jednopunktowy wtrysk i przepustnicę).

Moze być że masz przytkany wtryskiwacz lub kończący się.

Miałeś filtr zasyfiony to nie wiadomo ile syfu też poszło dalej.

 

A właściwie ty nastawiłeś się teraz na układ paliwowy a te zamulenia mogą być też od zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa może działać, ale nie do końca tak, jak trzeba

Zobacz, jaki mi sie pacjent trafił

http://forum.opel24.com/topic/80794-wypadanie-zaplonow-uboga-mieszanka-z20let/

To właśnie dzięki szwankującej pompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomaszNZM

Po co chcesz kupić Monowtrysk?

Przecież trzeba pomierzyć wtryskiwacz.

Dostałeś lin do sposobu jego pomiaru.

Zmierzyłeś?

Panie nie dam rady tego zrobić, szczerze muszę przyznać że nie umiem zrobić nawet jak tam piszą ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności