Skocz do zawartości

Astra J Montaż wideorejestratora


Gość Micchalek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Micchalek

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie dotyczące montażu kamerki.
Chciałbym zamocować kamerkę za lusterkiem z prawej strony, tak aby była nie widoczna dla kierowcy.

Chciałbym jednak aby nie było zbędnych kabli oraz aby była podłączona gdzieś do instalacji tak aby po przekręceniu stacyjki miała prąd i aby kamera zaczęła działać.

 

Wersja mojej astry posiada szyberdach elektryczny, jak wiadomo przyciski znajdują się u góry. Wstępnie myślałem sobie czy nie dało by się tam tego gdzieś podłączyć.

Czy ktoś ma doświadczenie z tym oraz ewentualnie czy mógłby udzielić wskazówek (o ile się da to tam podłączyć) jak rozebrać cały ten element z podświetleniem oraz do których kabli to podpiąć?

 

Chyba, że jest jakieś lepsze miejsce może w którymś słupku czy coś takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wersja mojej astry posiada szyberdach elektryczny, jak wiadomo przyciski znajdują się u góry. Wstępnie myślałem sobie czy nie dało by się tam tego gdzieś podłączyć.

 

Jeżeli jest tam plus po zapłonie to miałbyś robotę ułatwioną.

Ja kamerkę w Mery A u kolegi podpinałem do zapalniczki bo miał po zapłonie.

Przewód puszczałem prawym słupkiem i wypuszczałem przez oprawkę lampki kabiny .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry jest stały plus w lampce otwarcia drzwi oraz jeśli auto posiada lampki do czytania (takie niby soczewkowe) to pojawia się na nich plus po stacyjce.

Jedna ważna rzecz: nie można dać kamerce bezpośrednio 12V bo ją strzeli. Ładowarki (w tym te na USB) mają napięcie zredukowane do 5V więc ostrożnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna rzecz: nie można dać kamerce bezpośrednio 12V bo ją strzeli

 

 

No właśnie ja tego nie dopisałem że do zapalniczki dopiąłem uniwersalną zapalniczkę i ją schowałem pod schowkiem.

Ładowarka jest do niej wpięta na stałe i zabezpieczona przed wysunięciem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Micchalek

Dzięki za podpowiedzi,

 

Spróbuje sobie to jakoś zdjąć tak jak tutaj jest to pokazane i zobaczę.

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-j/body_hardware_and_trim/instrument_panel_and_console_trim/repair_instructions/roof_console_replacement_assembly/

 

Elektronikiem nie jestem, ale pewnie jak podepnę miernik pod przewody (pewnie czarny i czerwony) to powinno być zero a po przekręceniu kluczyka 12V ?

Mógłbyś wrzucić linka z układem obniżającym napięcie? Znalazłem jedynie a to z usb a to z micro usb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik na 20 V stałego jedną końcówkę do karoserii ( jakaś śrubka wkręcona w karoserię) druga do przewodu.

I widzisz kiedy masz prąd i jakie napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Sobczuk

Ja niedawno mocowałem wideo rejestrator w Insignii. Kabel puściłem nad szybą, schowałem pod podsufitkę. Potem słupkiem za plastikowymi zaślepkami, pod deską i dostałem się pod kokpit. Podłączyłem od tyłu do zapalniczki. Kabli nie widać. Kamera włącza się po włączeniu silnika. Nie wiem, czy jest sens bawić się w rozbieranie lampek. Montaż zajął mi ze 2h z czego większość czasu to rozebranie kokpitu i zrobienie przyłącza do zapalniczki (przez bezpiecznik etc).

Samo chowanie kabla zajęło mi może 15 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. Wczoraj podpiąłem kamery (M9S dual) do instalacji korzystając z adaptera zasilania VIOFO (https://allegro.pl/oferta/adapter-zasilania-12-24v-viofo-8063159393). Kabel poprowadziłem lewą stroną pod tapicerką wprost do skrzynki z bezpiecznikami - żeby nie ingerować w instalację, plus podpiąłem bezpośrednio pod bezpiecznik korzystając z bypassu (takiego jak ten: https://allegro.pl/oferta/gniazdo-bypass-bajpass-mini-dodatkowy-bezpiecznik-7397113893), a minus pod śrubę, która dociska spód kokpitu do karoserii.

 

Mam jednak 2 pytania:

  1. Który bezpiecznik daje napięcie tylko w momemcie kiedy silnik pracuje? Na razie podpiąłem się pod bezpiecznik nr 24 (prawy dolny narożnik, trzeci od dołu) ale tutaj napięcie jest cały czas. Myślę, że nr 6 (przednie gniazdko zasilania wg tej strony - https://bezpieczniki.net/opel-astra-j-astra-iv-2013-bezpieczniki-schemat) będzie dobry ale tego jeszcze nie sprawdziłem.
  2. Mam Astrę J sedan - jak się tam podpiąć pod światło cofania? Kamera potrzebuje sygnału z ze światła wstecznego żeby automatycznie uaktywnić obraz z tylnej kamery. Po ściągnięciu klapki (tapicerki z klapy jeszcze nie ściągałem więc nie wiem co tam jest) mam dostęp tylko do oprawki i kawałka przewodu ale nie chciałbym w niego ingerować - jest gdzieś miejsce, gdzie mogę się bezpiecznie podpiąć? Może jest jakiś bezpiecznik, który jest zasilany tylko jeśli wrzucę wsteczny? 

 

Edytowane przez wjmail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności