Skocz do zawartości

Kontrolka ładowania - a ładowanie jest


Gość skalek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie wiem czy w późniejszych miała.

Cim jest pod kierownicą.

 

Sam teraz nie wiem jak to jest montowane.

Ja mam Mery 2003 z rynku polskiego i nie mam Cana

Kolega ma Mery 2003 z silnikiem Z16SE z klimą z rynku niemieckiego i ma szynę Can.

Szukałem kiedyś od czego to zależy ale nie doszukałem się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moja jest z polskiego salonu. Jak rozpoznac czy jest szyna can? Po nr vin da rade? Bo jesli nie ma cima to jedynym modułem jest sterownik silnika. Jesli sterownik był sprawdzany i działał poprawnie tylko że w vectrze to jego usterka mogła nie wyjść na jaw? Inna kwestia jak na prawde był testowany gdyż wysylalem go na testy i nie wiem jak ten test wyglądał

Edytowane przez skalek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam podłączając Opcoma wchodząc w diagnostykę, automatyczna identyfikacja pojazdu i tam wychodzi sposób łączenia albo KWP2000 albo Can

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaczyłem sie kilka razy i jest kw2000 nawet bledy zapisane na kompie ze sterownika sa w tym protokole. Czyli nie mam can /cima ?Podtrzymuje pytanie o testowaniu sterownika w innym modelu auta na ile jest wiatygodne?

Edytowane przez skalek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 50/50 %

Jak długo było jeżdzone innym autem na tym sterowniku.?

Czy był tylko podpięty i sprawdzony że odpala i silnik pracuje?

Podczas przepinania styki mogą sie poprawić, zimne luty też mogą lepiej stykać.
Te firmy które naprawiają sterowniki sprawdzają ich sprawność nagrzewając je.
Pytanie czy błędami zaczyna walić gdy się silnik nagrzeje?
Ale ja cały czas mam podejrzenie na licznik i przewód wzbudzenia od altka do niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik byl ponoc zamntowany w aucie i jeżdżony przez 2 dni. Zegary jeszcze sprawdze , duzo rozbierania zeby sie do tego dobrac? Bledy komunikacji na ciepłym silniku, i opadanie wskazowek tez na ciepłym, z esp nieraz zaraz po uruchomienu zimnego auta wywali.

dzieki za sugestie

Edytowane przez skalek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na ciepłym to w wiekszości jest od sterownika.

 

 

 

Sterownik byl ponoc zamntowany w aucie i jeżdżony przez 2 dni.

 

 

 

Ponoć?

 

 

Zegary?

https://op-meriva.blogspot.com/2014/12/wymontowanie-zegarowlicznika.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sterownik podejrzewalem i został wysłany do sprawdzenia/ naprawy lecz wg firmy jest dobry nie ma uszkodzeń.

Dzieki za manual z zegarami, ta wtyczke nakeży tylko docisnąć czy coś podkładać jak pisali koledzy w innych postach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co masz uszkodzone i czy w ogóle uszkodzone we wtyczce.

Ja gdy wypinałem,psiknąłem dla pewnosci kontaktem i przy składaniu dobrze docisnąłem licznik aby było słychać kliknięcie(zatrzaski)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy co masz uszkodzone i czy w ogóle uszkodzone we wtyczce.

Ja gdy wypinałem,psiknąłem dla pewnosci kontaktem i przy składaniu dobrze docisnąłem licznik aby było słychać kliknięcie(zatrzaski)

Walka trwa nadal :(

 

Liczniki wyjęte poprawiona kostka i znowu po nagrzaniu silnika wszystkie wskazówki opadają (nie za każdym razem) pojawia się kontrolka ładowania I ESP.Zauważyłem że jednocześnie z tym miga dolny wiersz na wyświetlaczu radia (rds stacji ,nr utworu cd) ma ktoś pomysł gdzie szukać po woli ręce mi opadają a mechanicy tracą pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności